Peter Hamerlík: Snad přišla facka v pravý čas

29.01.2017 · Ondřej Zoubek
Praha – 14 020 diváků vidělo v pražské O2 Areně nejvyšší třineckou porážku v novodobé historii. Oceláři se sice v první minutě ujali vedení, ale pak se zápas postupem času proměnil ve sparťanskou exhibici. Po čtvrtém inkasovaném gólu nahradil Šimona Hrubce v patnácté minutě Peter Hamerlík a kapituloval ještě osmkrát. Slovenský gólman hledal po zápase nejen příčiny debaklu se Spartou, ale také příčiny slabých výkonů Třince v poslední době.

Co říci k dnešnímu zápasu?

Je třeba říct, že jsme si dnes udělali obrovskou ostudu. Ten výkon z naší strany nebyl výkonem extraligového týmu. Já osobně se stydím za sebe a za svůj tým.

Kdy jste se tak sesypali? Ještě ve druhé třetině jste byli ve hře o body.

Těžko říct. Ten náš rychlý gól byl možná trochu náhodný, ale oni si šli za svým. Byli lepší v pohybu, byli důraznější před bránou, přečíslovali nás a my jsme propadali. Prostě bylo všechno. Samozřejmě, potom se jim odrážely šťastně puky, ale to už tak bývá.

Jaký je to zápas pro gólmana? Vy jste nastoupil, když už byla Sparta rozjetá.

Já osobně jsem se cítil dobře. Jsem klidný člověk, takže jsem byl v klidu. Jim to tam napadalo, dělali jsme obrovské chyby a dopouštěli jsme přečíslení. Náš výkon byl otřesný.

Je to tak, že už si potom hráč říká, ať už je raději konec?

Nemyslím si, že to je správný přístup. Ve druhé třetině jsme dali góly a měli jsme šanci vrátit se do zápasu. Jenže se stal pravý opak. Pak jsme možná doplatili právě na to, že už jsme chtěli konec.

Je to pro vás velká rána vzhledem k páteční výhře v Litvínově?

Musíme si přiznat, že v Litvínově jsme hráli dobře prvních dvacet minut. Potom nás velice podržel Šimon Hrubec a nebýt jeho, vypadal by výsledek jinak. Samozřejmě, je to velká facka. Musíme si k tomu něco říct, protože takhle to dál nejde. Není to otázka jednoho zápasu, ale celého nového roku. Snad ta facka přišla v pravý čas. Já nemám rád řeči typu „Musíme se z toho poučit“, protože každý profesionální hráč musí být vždy připravený. My jsme dnes doplatili na naši laxnost.

Nepřesvědčivé výkony se s vámi táhnou zhruba od prosince. Tušíte, co se s týmem stalo?

Těžko říct. Na začátku ročníku se nám dařilo a možná přišlo uspokojení. Uspokojili jsme se a mysleli jsme si, že se proti nám všechny týmy porazí samy. Musíme zase začít makat, protože takhle nevypadá cesta k vítězství.

Přišlo o druhé přestávce v kabině nějaké upozornění, abyste tady nedostali deset gólů?

Já nevím. Já se nedívám, jestli to je devítka, desítka nebo dvanáctka. I kdyby to skončilo 3:9, tak je to velká ostuda, protože náš výkon byl otřesný.

Jak vnímáte současnou napjatou situaci mezi vámi a fanoušky?

Těžko se mi k tomu vyjadřuje. Každý na to má nějaký názor, já mám také svůj. Je pravda, že jejich pomoc potřebujeme. Musíme jejich projevy akceptovat, ale samozřejmě to teď pro nás není příjemné.

Zvlášť teď, když přišla taková prohra. Možná na to někteří z nich čekali.

Pokud to bereme z pohledu, že fanoušek čeká na naši porážku, tak to není náš fanoušek. Takže takhle bych se na to nedíval. Ale i bez ohledu na fanoušky, respekt k dresu, znaku a vůbec ke klubu by měl vypadat úplně jinak. Jak říkám, tohle nebyl výkon extraligového mužstva, a už vůbec ne mužstva, jako jsme my.