Peter Hamerlík: Jeden bod je málo, příště musíme vyhrát!

22.08.2015 · Redakce
KUOPIO - Velkou oporou třineckých Ocelářů během druhého střetnutí základní skupiny Champions Hockey League na ledě KalPy Kuopio byl gólman PETER HAMERLÍK. Několika důležitými zákroky přispěl k zisku cenného bodu, který může být pro vývoj tabulky skupiny v konečném resumé velmi podstatný.

Peter, můžeš zhodnotit dnešní utkání?

Kromě první třetiny to byl z naší strany dobrý zápas. Paradoxně od druhé třetiny, kdy jsme se zlepšili, tak jsme začali dostávat góly. Už to byl ale hokej, který chceme hrát. A nájezdy to je jako vždy, jednou máte štěstí, podruhé smůlu.

Můžeš porovnat nevydařené utkání v Norsku a tady ve Finsku?

Tady jsme šli do vedení a vždy se hraje lépe, když vedete. V Norsku jsme rychle prohrávali a také byl rozdíl v rozměrech kluziště (v Norsku velmi malé, ve Finsku obrovské). V Norsku byly kanadské rozměry kluziště, což naší hru negativně ovlivnilo, takže náš výkon nebyl ideální.

Máte za sebou první dvě utkání Ligy mistrů a pouze jeden bod. Co to znamená?

Jeden bod je málo. Měli jsme bodovat v Norsku, ale oni hráli dobře. Takové zápasy bychom ale měli zvládat. Doma teď máme co dohánět.

Jak proti těmto týmům v domácím prostředí uspět?

Stále chceme postoupit. Musíme udělat vše proto, abychom zvládli příští pátek další utkání s Nory. Nemáme nyní kde uhnout, když jsme spadli do takové menší "jámy". Musíme ty zápasy zvládnout.

Máte velkou marodku (zranění či nemocní Klepiš, Svačina, Orsava, Adamský, Růžička, Žejdl, Galvas). Nedoléhá to na mužstvo?

Marodku máme, ale osobně nemám rád, když se na to někdo vymlouvá. Kádr je dost široký a dostávají šanci jiní, kteří by jinak nehráli. Je to na každém, aby se projevil a byl platný člen týmu. Samozřejmě kluci scházejí, ale musí se je nahradit.

HC Motor České Budějovice