Peter Hamerlík: Je třeba se chytit a začít konečně sbírat body

27.11.2015 · Monika Návratová
Slovenský gólman Peter Hamerlík se po drobné zdravotní indispozici vrátil do sestavy třineckých Ocelářů a zásadním způsobem přispěl k cennému vítězství proti silné pražské Spartě. Jaké byly jeho dojmy krátce po skončení tohoto napínavého utkání?

Oceláři dnes porazili Spartu dvoubrankovým rozdílem, utkání ovšem nebylo vůbec jednoduché. Gólman Peter Hamerlík se rozhodl hru svého týmu ohodnotit známkami jako ve škole. „Já bych ten zápas zhodnotil asi tak, že první třetina byla na dvě, druhá tak na pět mínus, i když nevím, jestli taková známka vůbec je, ale v té třetí už jsme hráli výborně. Šance a chyby sice byly a budou, ale druhá třetina z naší strany vůbec nebyla odehraná dobře.“

Třinec už se delší dobu v zápasech trápí a nesbírá potřebné body tak, jak by se od něj očekávalo. V tomto utkání se však konečně něco změnilo, Oceláři nad svým soupeřem celou dobu vedli a dotáhli to až do vítězného konce. „Ono to je samozřejmě o té psychice, je třeba vytvořit nějakou vítěznou šňůru a chytit se na tom, protože ti hráči jsou kvalitní, všichni to říkáme pořád dokola, ale bohužel se to na těch výsledcích neprojevuje. Takže je třeba zvednout psychiku, a to se nám povede jedině výhrami. Sparta hraje celou sezónu výborně, takže tohle je pro nás velmi cenné vítězství. Já vím, že už to bylo řečeno několikrát, ale je třeba se chytit a toto je ideální šance,“ uvědomuje si třinecký gólman.

Sparta se před tímto utkáním držela na čtvrtém místě tabulky a měla za sebou tři výhry v řadě. Dal se tedy očekávat velice náročný duel, ve kterém Oceláři mezi favority rozhodně nepatřili. „Už jsme těch bodů ztratili strašně moc a každý zápas teď chceme vyhrát, protože když prohrajete, ztrácíte body a je jedno, s jakým to je soupeřem. Takže už se teď nemůžeme dívat na to, jestli hrajeme s prvním nebo posledním, my ty body prostě musíme sbírat, protože jsme je doteď ztráceli.“

Peter Hamerlík se po drobném zranění vrátil do brány po necelých dvou týdnech a zásadním způsobem tak přispěl k dnešní výhře Ocelářů. „Celý týden jsem se cítil dobře, takže s tím návratem nebyl žádný problém. Byl to jenom jeden týden, co jsem vynechal trénink, takže to nebylo takové hrozné.“

Tento gólman dnes tým svými suverénními zákroky tým značně podržel, pomohla mu v tom však i obětavá obranná práce třineckých beků. „Obránci se samozřejmě snaží střely co nejvíce blokovat, to se nám v podstatě daří od začátku sezóny, takže v tomto problém není. Jak říkám, je to spíše o té psychice, že nám puky odskakují, ale teď je fakt třeba se konečně chytit,“ uzavírá Peter Hamerlík.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary