Pestrá příprava mládeže: zahraniční rivalové

29.07.2016 · Martina Sikorová
Jeden máme za sebou, ale spousta přípravných zápasů nás teprve čeká. A rozhodně bude na co koukat, do Třince totiž během srpna zavítá mnoho zajímavých soupeřů. Jak tedy vypadají plány přátelských utkání našich juniorů a dorostenců? Koukněte sami.

Juniory čekají zápasy s reprezentačními týmy

Trenér Varaďa svým svěřencům naplánoval osm přátelských utkání, přičemž to první čeká na mladé Oceláře již v úterý 2. srpna, kdy do mini Werk arény zavítá francouzský výběr hráčů do dvaceti let. O několik dní později odcestují junioři na mezinárodní turnaj do Karlových Varů, v rámci kterého vyzvou domácí Energii, Vítkovice a švýcarské Lugano.

Poté se hráči s drakem na prsou vrátí zpět na třinecký led, kde se střetnou s Olomoucí a slovenskou osmnáctkou. Poslední dvě přípravná utkání pak mladí Oceláři sehrají v Kopřivnici, na domovském stadionu trenéra Václava Varadi, kde vyzvou švýcarský Rapperswil a Vítkovice.

Pozn.: Rozpis turnaje v Karlových Varech bude doplněn později.

Starší dorost prověří především zahraniční soupeři

Tým kouče Wojnara už má první utkání za sebou, na ledě Vítkovic prohrál 2:6. Ve zbývajících šesti zápasech budou třinečtí mladíci vždy domácím týmem. Jako první se v mini Werk aréně 2. srpna představí Zlín, o den později pak pod Javorový zavítá tým California Wildcats.

Následovat budou utkání proti běloruské osmnáctce, německému Eisbären Berlin a Havířovu. Generálkou na další ročník extraligy staršího dorostu pak bude zápas proti Jungadleru Mannheim.

Vrcholem přípravy mladšího dorostu domácí President Cup

Nejmladší akademici začnou svou sérii přátelských zápasů 3. srpna, kdy do nové WERK ARENY přijede havířovský AZet. O několik dní později zamíří mladší dorostenci do Havířova, kde se zúčastní jednodenního turnaje. Následně se svěřenci trenéra Raszky představí na ledě slovenského Martinu a v termínu od 16. do 17. srpna je čeká další turnaj, jehož pořadatelem budou Vítkovice.

Jak již bylo zmíněno, největší pozornost bude upřena k President Cupu, o tom více až v dalším článku. Posledním přátelským zápasem pak bude, stejně jako v případě staršího dorostu, souboj s německým Jungadlerem.

Pozn.: Rozpisy všech turnajů budou doplněny později.