Pavel Marek: Ligu Mistrů vnímáme velmi prestižně!

18.08.2015 · Martin Stebel
V aktuálním týdnu bude zahájen druhý ročník Champions Hockey League. Mezi šesticí českých týmů znovu po roce zasáhne do bojů také vicemistrovský tým Ocelářů. Jak účast na této významné události vnímá generální ředitel klubu Mgr. Pavel Marek?

Vstup do soutěže nebude pro třinecké hokejisty příliš velkou neznámou. Ve čtvrtek večer totiž vyzvou "Olejáře" z norského Stavangeru. S identickým rivalem změřili síly v premiérovém ročníku - na severu Evropy uspěli poměrem 3:2. Pokud by se opakoval stejný výsledek, asi žádný příznivec bíločervených by se nezlobil: "Je to velmi houževnatý tým, o čemž jsme se přesvědčili v loňské sezoně, kdy jsme sehráli velmi vyrovnané zápasy. Norský hokej se za poslední roky výrazně zvedl, což jsme mohli vidět během letošního mistrovství světa v Ostravě. Nečeká nás ani v nejmenším snadná záležitost, nebude to žádná procházka růžovým sadem. Bude to tvrdý boj!"

Dva dny poté, tedy v sobotu 22. srpna, Oceláři nastoupí na kluzišti finského Kuopia. V zemi tisíců jezer to pro Slezany pravděpodobně bude také velice nesnadný úkol, což ostatně potvrzuje náš respondent: "Finské týmy tradičně zdobí výborné bruslení, ale i další atributy, které jsou pro finský hokej charakteristické - důsledná hra do těla, výborné bránění. Čeká nás velmi těžký soupeř."

Odlet z mošnovského letiště Leoše Janáčka do skandinávských destinací je naplánován na středeční dopoledne. Pavel Marek se pokusil přiblížit logistiku dopravy: "Organizace tripu na sever Evropy je pečlivě promyšlená, naší snahou bylo, abychom minimalizovali únavu. Po čtvrtečním utkání ve Stavangeru se okamžitě přesouváme do Finska. Cestování z místa na místo je opravdu naplánováno tak, abychom ušetřili maximum sil."

Před startem Ligy Mistrů Oceláři odehráli šest přípravných zápasů, včetně domácího Steel Cupu. Všem je nad slunce jasnější, že nyní už jde do tuhého a evropská konfrontace ukáže pravou sílu Ocelářů. V jakém aktuálním psychickém rozpoložení do Norska odlétají? "Nálada v našem týmu je pozitivní, je to cítit na tréninku, kde se pracuje na maximum. Je velkou výhodou, že kluci už vědí, co je čeká, protože tuto soutěž znají z loňské sezony. Jsou to výborné zápasy s pěknou atmosférou. Ligu Mistrů vnímáme velmi prestižně a všichni se už moc těšíme!"