Odvetné derby: Oceláři touží porazit Vítkovice

10.08.2017 · Martin Stebel
Letní moravskoslezské derby napíše v páteční podvečer druhou kapitolu. Po úvodním triumfu Vítkovic bude tentokrát pomyslný míček na straně třineckých hokejistů. Podaří se Ocelářům odveta za úterní porážku? Přijďte si pro odpověď v pátek do WERK ARENY. Startujeme v 17:00 hodin!

HC Vítkovice Ridera

Ve vítkovickém týmu může na začátku srpna panovat pozitivní nálada. Ostravané zatím v přípravných zápasech nezaváhali - v domácím prostředí postupně zdolali Havířov, Znojmo a naposledy právě Třinec. Tyhle výsledky určitě nelze přeceňovat, ale ani podceňovat. Je však nutno konstatovat, že ofenzivní potenciál mančaftu z Ostravar arény budí respekt. Někteří hokejoví experti dokonce na základě vhodného doplnění kádru pasují Vítkovice do role černého koně příštího ročníku extraligy. Zda tyhle prognózy skutečně dojdou naplnění, to je ovšem ve hvězdách.

"Pro nás je to stále příprava. Klíčové je, abychom dodržovali systémové věci, pak jsme i my trenéři ochotní přehlédnout nějakou tu individuální chybu. Proto výsledek moc neřešíme, jde nám o to, abychom herně plnili to, co si stanovíme. A stejně tak to platí i pro zápas v Třinci. Z našeho a myslím, že ani z Třineckého pohledu nejde o nějakou odvetu v pravém slova smyslu," prozradil na klubovém webu hlavní kouč Jakub Petr.

Oceláři sice úvodní konfrontaci na ledě krajského soka prohráli, ale důvod k panice či alarmu na poplach to rozhodně není. Přípravné období slouží především k nácviku herních situací a otestování součinnosti jednotlivých formací. Třinečtí v úterý poslali do hry jen tři pětky, mnoho klíčových hráčů dostalo volno. Trenér Václav Varaďa už však zcela jednoznačně avizoval, že v pátek vyšle na ledovou plochu znovu poněkud odlišnou sestavu.

"Chceme dát během přípravy příležitost všem hráčům, ale v dalším utkání už dáme prostor i klukům, kteří naposledy nehráli a vystřídají některé další, kteří už absolvovali oba dosavadní zápasy. I v pátek nastoupíme se třemi pětkami, protože chceme, aby nikdo neseděl dlouho na střídačce, ale pořádně si zahrál a my mohli každého jednotlivce vidět v akci," sdělil bezprostředně po minulém střetnutí hlavní kouč týmu zpod Javorového.

Předchozí utkání - úterý 8. srpna

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 6:3 (1:1, 4:1, 1:1)

Branky: 7. Sloboda (Baranka, Tybor), 23. Kucsera (Kolouch), 30. Olesz (Kolouch), 37. Olesz (Zdráhal), 40. Tybor (D. Květoň), 59. Roman (D. Květoň) - 5. Marcinko (O. Kovařčík), 37. Hrňa, 46. Marcinko (Marosz). Rozhodčí: Mrkva, Kubičík - Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 4157

HC Vítkovice Ridera: Bartošák - Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, Puzič, Urbanec - D. Květoň, Roman, Tybor - Olesz, Š. Stránský, Zdráhal - Kucsera, Kolouch, Dej - Kurovský, T. Jáchym, Szturc

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Linhart, Adámek, Musil, M. Doudera, Jank, Haman - Rákos, Marcinko, O. Kovařčík - Dravecký, M. Kovařčík, Irgl - Svačina, Marosz, Hrňa - Hladonik

Připomínáme, že na derby mezi Oceláři a Vítkovicemi mají majitelé permanentek vstup zdarma. Cena pro ty, kteří nejsou držiteli celosezonní vstupenky jednoho či druhého klubu, je 50,- Kč. Vstupenky na toto utkání jsou výjimečně bez nároku na místo (konkrétní sedadlo).

Vstupenky na druhou část Letního hokejového šlágru lze zakoupit online přes ticketportal.cz anebo na pokladnách WERK ARENY v den samotného utkání od 15 hodin.

foto v článku: Petr Kotala

HC Motor České Budějovice