Oceláři získali na střídavé starty Jaromíra Jágra!

01.02.2018 · Klub
Žijící hokejová legenda Jaromír Jágr se možná poprvé ve svém životě objeví v Česku v jiném než kladenském dresu. A pokud se tak stane, bude to v barvách Ocelářů! Nejlepší hokejista našich dějin to potvrdil svým souhlasem se střídavými starty ve slezském klubu do konce sezony.

Jaromír Jágr dosáhl v hokeji všeho. Dvakrát vyhrál Stanley Cup, triumfoval na olympijských hrách v Naganu, dvakrát zvítězil na mistrovství světa. Teď se nejproduktivnější Evropan v historii NHL vrací na tuzemská kluziště. Jágrovy kroky míří do mateřského Kladna, nicméně mezi elitní české mantinely se může člen Síně slávy českého hokeje vrátit už v této sezoně. Pokud se tak stane, bude to v dresu třineckých Ocelářů, potvrdil sám Jágr.

"Prioritou číslo 1 pro mě v Česku vždy bylo a je Kladno. Tady se chci připravit na play off WSM ligy a chtěl bych klubu pomoci, aby se vrátil do extraligy. S majiteli Třince mám dlouhodobě nadstandardní vztahy. Známe se spoustu let, pojí nás obchodní kontakty a dá se říct, že za ta léta jsme přátelé. V Třinci mám vyřízeny střídavé starty do konce sezóny, což v praxi znamená, že kdyby nám to s Kladnem nevyšlo tak, jak si všichni přejeme, můžu čistě teoreticky pomoci Ocelářům v play off bojovat o titul. Ale toto je opravdu podmíněno jen tím, že budu zdravý, rozehraný a budu hrát hokej na nejvyšší úrovni.

Jágr, jehož návrat do Česka je v celé zemi aktuálně největším sportovním tématem, může nastupovat za oba kluby do 15. února. Dá se očekávat, že po tomto datu se bude pětinásobný nejproduktivnější hráč základní části NHL prát v dresu svého Kladna o postup do extraligy. V ní by se však mohl objevit ještě v tomto roce, jak vyplývá ze slov sportovního ředitele Ocelářů Jana Peterka.

„My jsme se netajili už v létě tím, že pokud by byla možnost získat Jaromíra Jágra do služeb Ocelářů, tak se o to pokusíme. Mít tady nejlepšího hráče naší hokejové historie a jednoho z nejlepších hráčů v dějinách této hry, to je otázka prestiže a cti pro každý ambiciózní klub. Navíc v létě jsme vyhlásili Ocelářskou cestu, v rámci které chceme dávat přednost v sestavě mladým a talentovaným hráčům. A od koho by se měli naučit víc, než od takové persony, jakou je Jaromír Jágr? Jardovi samozřejmě přejeme hodně úspěchů s Kladnem, protože respektujeme jeho priority v této fázi kariéry. Ovšem kdyby se naskytla možnost, aby za nás nastoupil v play off, budeme jenom rádi.“

Jaromír Jágr tak možná už brzy rozšíří svou extraligovou bilanci 107 kanadských bodů ze 62 odehraných zápasů v samostatné české nejvyšší soutěži.