Oceláři vyzkoušejí v přípravě i čtyři Kanaďany

26.07.2010 · Ivo Pullmann
V přípravě na ledě se objeví na zkoušku hned čtyři hráči z Kanady - obránce Justin Dacosta a útočníci Guillaume Lefebvre, Bryan McGregor a Kelly Czuy. Na trénincích se ukážou i další dvě zajímavá jména, obránce Tomáš Kundrátek a forvard Václav Varaďa. Trenéři Pavel Marek a Břetislav Kopřiva budou v přípravě zkoušet i další hráče, první zúžení se dá očekávat již v příštím týdnu, kdy se do tréninků mají zapojit rovněž mladí kmenoví hráči Třince, kteří trénovali respektive ještě trénují v prvoligovém Znojmě.

Na led v Ostravě, kde Oceláři načnou první dva dny přípravy na ledě kvůli problémům s chlazením, mělo dnes od 11.30 hodin vyjet šest takřka kompletních pětek a čtyři gólmani. V první skupině jsou tito hráči: brankáři Duba a Hamerlík, obránci Hrabal, Vágner, Cartelli, Seman, Horák, Zíb a útočníci Růžička, Květoň, Varaďa, Adamský, Peterek, Havel, Polanský, Bonk a Polák. Z elitních hráčů tedy na prvním tréninku chybí akorát Kohn, jenž se však má připojit již ve středu. Ve druhé skupině pak jsou gólmani Vojtek a Štefl, beci Priechodský, Lojek, Rangl, Dacosta, Kundrátek, Kaďorek a forvardi Czuy, Ostřížek, McGregor, Vrba, Sakrajda, Šagát, Kapica a Škumát. V úterý by se měl k týmu připojit poslední zámořský hráč Lefebvre. Brankář Daneček je již naopak na hostování v Havířově.

Na zkoušce bude nyní v týmu hned 12 hráčů. Vedle čtyř Kanaďanů je to brankář Martin Štefl (loni působil ve Spišské Nové Vsi), obránci: Martin Vágner (Chrudim), Michal Horák (Žilina), Marek Priechodský (slovenský hráč - loni hrál v Chamonix) a útočníci: Petr Sakrajda (Vsetín), Martin Šagát (slovenský hráč - Ústí nad Labem), Miroslav Škumát (Martin) a Damian Kapica (polský hráč - Podhale Nowy Targ). Prostor dostávají i hráči širšího kádru Ocelářů - obránci David Rangl (loni v Havířově) s Petrem Kaďorkem (junioři Třince) a útočník Tomáš Vrba (Hodonín).

Zkušený Václav Varaďa je v jiné pozici, do tréninkového procesu se zapojil s tím, že nyní jedná o možnosti působení v Třinci a kontraktu. Zatím ale nic není uzavřeno. Vyloučeno rovněž není, že by se v této sezóně v dresu Ocelářů objevil dvacetiletý Tomáš Kundrátek, jenž loni působil v zámořské WHL v týmu Medicine Hat Tigers. Odehrál zde v základní části 65 zápasů, v nichž dvakrát vsítil branku a 33krát asistoval, měl 62 trestných minut. O možnosti jeho působení v Třinci by se mělo v rámci jednání na úrovni vedení klubu rozhodnout během srpna.

Vraťme se ke čtyřem Kanaďanům. Původně byli v hledáčku i jiní hráči, kvůli jejich příliš vysokým požadavkům ale nakonec Oceláři akceptovali vyzkoušení níže zmíňovaných borců. Pětadvacetiletý obránce Justin Dacosta s pravým držením hole a parametry 178 cm a 83 kg v uplynulé sezóně působil v zámořské soutěži ECHL, a to v týmu Stockton Thunder, za nějž odehrál v základní části 42 utkání s bilancí 3 branky a 21 asistencí. Posbíral 28 trestných minut.

Šestadvacetileté pravé křídlo Bryan McGregor s pravým držením hole (184 cm, 94 kg), hrál v poslední sezóně druhou nejvyšší finskou soutěž v týmu Vaasan Sport, za nějž nastoupil v základní části ve 43 utkáních. V nich vstřelil 25 branek a na 32 asistoval. Dostal 24 trestných minut.

Sedmadvacetiletý forvard s pravým držením hole Kelly Czuy s mírami 188 cm a 91 kg v poslední sezóně oblékal dres dvou mančaftů - Stockton Thunder (ECHL) a Springfield Falcons (AHL). V AHL dosud odehrál 21 zápasů s bilancí čtyř asistencí a devíti trestných minut. V ECHL pak má na kontě 173 klání, 38 gólů, 46 asistencí a 249 trestných minut.

Devětadvacetileté levé křídlo s levým držením hole Guillaume Lefebvre (185 cm, 88 kg) má zkušenosti z NHL. V dresech Philadelphie, Pittsburghu a Bostonu odehrál 39 utkání, v nichž si na konto připsal dvě branky, čtyři asistence a 13 trestných minut. V AHL to pak již bylo 416 klání, 59 gólů, 72 asistencí a 851 trestných minut. Poslední sezónu hrál za Providence Bruins, za nějž v 56 utkáních dal pět branek, osmkrát asistoval a obdržel 154 trestných minut.