Oceláři vs. Piráti: Třaskavá bitva ve WERK ARENĚ!

29.09.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Oceláři se po dvou venkovních duelech opět představí na domácím ledě. WERK ARENA v pátek uvidí bitvu z horních pater tabulky, vedoucí Slezané hostí třetí Chomutov! Duel začíná v 17 hodin, nenechte si jej ujít a přijďte Oceláře podpořit ve snaze získat osmou výhru!

Sponzorem pátečního utkání s Chomutovem je společnost Primetals Technologies Czech Republic, s.r.o.

Piráti Chomutov

Piráti v základní části minulé sezóny obsadili osmou pozici, v předkole je tedy čekala brněnská Kometa. Tu svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky dokázali porazit ve čtyřech zápasech, ve čtvrtfinále ale jasně podlehli pozdějšímu mistrovi z Liberce. Po návratu mezi českou hokejovou špičku to však pro Chomutov byl dobrý výsledek.

Tým ze severozápadu České republiky prošel před sezónou výraznou obměnou. Tým Pirátů opustilo třináct hokejistů, mezi ně patří například Roman Červenka, Peter Ölvecký či David Květoň. Do Chomutova si naopak našlo cestu devět hráčů. Brankáři Laco s Králem, obránci Flemming, Chalupa a Kudělka, a útočníci Poletín, Huml, Koblasa a Skokan.

Piráti s obměněným kádrem začali sezónu na výbornou. Již v přípravě dokázal tým kapitána Michala Vondrky zvítězit v šesti z devíti případů, v extralize šest kol nepoznal přemožitele. Chomutovští poprvé padli až v úterním sedmém kole, kdy na domácím ledě podlehli pardubickému Dynamu v prodloužení. Piráti do Třince přijedou v téměř kompletním složení, mimo hru je, dle informací na klubovém webu, útočník Jakub Sklenář.

Poslední zápas Chomutova:
27. září: Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice 5:6 pp. (3:1, 2:4, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Kämpf (Koblasa, Poletín), 11. Poletín (Skinner, Hřebejk), 18. Vondrka (Huml, Poletín), 36. Kaše (Vondrka), 40. Růžička (Kaše, Valach) - 17. Schaus (Mallet, Rapáč), 26. Sýkora (Rolinek, Redenbach), 33. Hubáček (Nahodil), 35. Hubáček (Nahodil), 39. Redenbach (Sýkora, Rolinek), 61. Sýkora (Redenbach, Schaus)

Sestava Chomutova v posledním zápase: Laco – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Vondrka, Huml, Skokan – Tomica, Růžička, Kaše – Poletín, Kämpf, Koblasa – Šťovíček, Račuk, Hřebejk.

Z kabiny Ocelářů

Ani sedmý soupeř, se kterým se Oceláři v novém ročníku Tipsport extraligy setkali, nedokázal připravit hráče s drakem na hrudi o neporazitelnost. Družina okolo kapitána Zbyňka Irgla zvládla otočit nepříznivě se vyvíjející duel v Olomouci, právě dva přesné zásahy kapitána Ocelářů rozhodly o sedmé výhře v řadě. Oceláři tak i nadále drží první příčku tabulky.

”Věděli jsme, že Olomouc hraje doma velice agresivní hokej, snaží se střílet. Myslím si, že v první třetině to bylo znát a možná i po zásluze šli domácí do vedení. Jsme rádi, že jsme od druhé třetiny začali hrát aktivněji a myslím si, že po zásluze vyrovnali. Třetí třetina to byl boj o každý kousek ledu a my měli štěstí, že nám to dnes vyšlo. Celému týmu děkuji za předvedený výkon,“ hodnotil René Mucha úterní klání.

Ani v pátek Oceláře nečeká jednoduchá šichta. Do WERK ARENY dorazí chomutovští Piráti, tedy aktuálně třetí tým tabulky. Chomutov byl až do posledního kola také jedním z neporažených týmů extraligy, lze tedy očekávat divácky atraktivní bitvu. Do páteční bitvy nezasáhnou útočníci Cory Kane a Rastislav Špirko. V první formaci by se po boku Martina Růžičky a Jakuba Petružálka měl objevit Michal Kovařčík.

Poslední zápas Ocelářů:
27. září: HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Burian (Jaroměřský) – 31. Irgl (Adamský), 45. Irgl (Polanský, Linhart).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Galvas, Nosek, L. Doudera – Miloš Roman, Petružálek (A), Martin Růžička – Adamský (A), Polanský, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – Chmielewski, Marosz, Hrňa.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se páteční soupeři střetli na konci ledna letošního roku. V rámci jubilejního 40. kola minulého ročníku Tipsport extraligy se Oceláři představili na kluzišti Chomutova. Duel na severu Čech sice rozehráli nadějně, když po trefách Zbyňka Irgla a Marka Růžičky vedli 2:1. O osudu střetnutí však rozhodla třetí část hry, kterou zvládli lépe domácí a získali komplet bodů.

26. ledna 2016: Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 4:2 (1:1, 0:1, 3:0).
Branky a nahrávky: 12. Rutta (Sklenář), 46. Tomica (Skinner, Červenka), 49. Ölvecký (Růžička, Jánošík), 60. Červenka – 15. Irgl (Polanský, Dravecký), 30. M. Růžička (Svačina, Plíhal).

O zápase

Hrací den: 8. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 30. září 2016, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec