Oceláři v pátek oficiálně představí novou hymnu

26.02.2015 · Martin Stebel
Oceláři během pátečního utkání proti Zlínu poprvé oficiálně představí ve WERK ARENĚ působivý videomapping s novou hymnou, která vznikla při spolupráci s kapelou Doga. Připomínáme, že páteční duel startuje od 18:20, buďte však na svých místech dřív, videomapping za to rozhodně bude stát. Už ve čtvrtek si můžete poslechnout zvukovou nahrávku.

Oceláři Třinec se mohou pochlubit novou hymnou, kterou nazpívala rocková skupina Doga. Nezvyklou roli členů pěveckého sboru nebo hráčů na různé hudební nástroje si vyzkoušeli třinečtí hokejisté Rostislav Klesla, Jiří Polanský, Martin Adamský, Zbyněk Irgl, Šimon Hrubec, Peter Hamerlík a Adam Rufer, kteří společně s několika fanoušky a fanynkami vytvořili sbor a za doprovodu skupiny Doga natočili týmovou hymnu s názvem Ocelová síla.

"Doufáme, že touto hymnou uděláme radost všem, kteří mají rádi mužnou rockovou hymnu. Týmová hymna je pravá hokejová Ocelářská a určitě dostane do varu všechny naše hokejové fanoušky,“ říká zpěvák a kapitán Ocelářů Rostislav Klesla. „Moc se mi hymna líbí, hodí se k nám. Navíc jsme si při natáčení užili hodně zábavy," doplnil další zpěvák Jiří Polanský. „Na muziku nemá nikdo z nás vlohy. I když Adam Rufer si s bicími rozuměl,“ uvedl Polanský, který na fotografiích vypadá jako frontman kapely. „Spíše jsem byl do té pozice jako nejmenší natlačen, aby mě šlo vidět,“ pousmál se.

V kompletně zařízeném hudebním studiu Citron v Ostravě se zdrželi něco málo přes hodinu. Devadesátisekundovou skladbu z velké části nazpívala rocková kapela Doga, která je dlouholetým fanouškem Ocelářů, zatímco hokejisté a fanoušci se zhostili refrénu. „Nebylo to nic náročného. Navíc jsme měli i taháky a zpívali z textu na papíře,“ sdělil Polanský a přiznal, že hudební výchova rozhodně nepatřila ve škole k jeho oblíbeným předmětům. „Zpívat před celou třídou bylo pro mě utrpením. Ani teď bych netvrdil, že jsme nazpívali hymnu. Nazval bych to spíše, že jsme dotvořili zvuk,“ dodal Polda.

Pro hráče i fanoušky bylo natáčení hymny v prostředí rozhlasového studiu a za účasti kapely nevšedním zážitkem. Skupina Doga měla oporu především v Martinu Adamském, který, jak se ukázalo, je výraznou osobností týmu nejen na ledě, ale i ve zpěvu. „Áda si to opravdu užíval. Vypadá to, že si brzy založí svojí vlastní kapelu,“ říká další zpěvák Zbyněk Irgl. Sám se za pěveckou hvězdu nepovažuje. "Ve škole jsem měl ze zpěvu vždycky jedničku. Ale v žádném souboru jsem nikdy nezpíval,“ doplnil.

Právě Martin Adamský prozradil, že natáčení bylo moc příjemné, byl nadšený, a celý hokejový soubor zažil dost legrace. „V hodině hudební výchovy na základce jsem raději nezpíval moc nahlas, abych to ostatním spolužákům nekazil. Všem říkám, že mám hudební hluch. Vůbec mi ale nevadí, že zpívám falešně, já si to prostě užívám, zpívám srdcem. Bylo to ale milé zpestření sezony, kdy se člověk nemusí stále jen honit za pukem,“ uvedl Adamský, který si s nadšením zkoušel všechny dostupné hudební nástroje. Na rozdíl od Poldy. „Vím, že Áda té možnosti využil, všechno si osahal, zatímco já jsem se raději ničeho nedotýkal. Nechtěl jsem způsobit škodu. Bylo pro mě zážitkem se podívat do natáčecího studia, kde vznikají písničky a rodí se hity,“ uzavřel Jiří Polanský.

Autorem hudby je frontman kapely Doga Roman Izaiáš, autorem textu Petr Šiška. „Hudbu jsem udělal, jak jsem ji cítil. Je v rockovém stylu, který k hokeji sedí. Osobně jsem s konečným výsledkem spokojený a doufám, že se bude líbit i lidem a vezmou si ji za svou,“ sdělil Izaiáš.

Na rozdíl od předchozí hymny Jarka Nohavici je skladba kratší. Má jen dvě sloky a refrén. „Nejde o klasickou písničku, která trvá tři minuty. To je na hokej příliš dlouhé a stejně si z toho lidé pamatují jen určité krátké pasáže. Chtěli jsme, aby to bylo úderné a mělo to šmrnc. Předchozí hymna už byla taky asi patnáct let stará a k nové hale se nová hymna hodí,“ řekl frontman Dogy.

Třinecký hokej tak má novou hymnu. „Ten nápad nám v hlavě ležel už dlouho, nyní jsme jej pouze začali uskutečňovat. Myslíme si, že se bude fanouškům líbit,“ má z hymny radost výkonný ředitel Ocelářů Ing. Marek Chmiel a dodává: „Hned po první poslechu jsem věděl, že to je ta správná píseň, která povzbudí fanoušky k bouřlivému nadšení a hokejisty k lepším výkonům“.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno