Oceláři představili plány pro nadcházející období

26.05.2015 · Martin Stebel
Vicemistrovský Třinec zorganizoval v úterý 26. května tiskovou konferenci v pražském hotelu Expo. Tématem setkání byla prezentace vizí pro nejbližší období. Oceláři rovněž oficiálně potvrdili, že trenérský tým pro další sezonu zůstává nezměněn - hlavním koučem bude i nadále Jiří Kalous, asistentem Václav Varaďa a trenérem gólmanů Jaroslav Kameš. Co taky během akce zaznělo?

Generální ředitel klubu Pavel Marek ohledně aktuální podoby A-týmu:

Hráčský tým zatím prošel minimální obměnou. Odešel Vladimír Roth, který uplatnil opci, že za odstupné může odejít do KHL. Mohu potvrdit, že do letní přípravy zasáhnou tito hráči:

Gólmani: Peter Hamerlík, Šimon Hrubec.

Obránci: Rostislav Klesla, Josef Hrabal, Lukáš Galvas, Tomáš Linhart, Milan Doudera, Lukáš Doudera, Marek Trončinský, David Nosek, Michael Foltýn a Marián Adámek.

Útočníci: Martin Adamský, Jiří Polanský, Vladimír Dravecký, Jakub Orsava, Tomáš Plíhal, Erik Hrňa, Kamil Kreps, Daniel Rákos, Adam Rufer, Radim Matuš, Marek Růžička, David Cienciala, Lukáš Jašek, Aron Chmielewski, Lukáš Žejdl, Michal Kovařčík, Zbyněk Irgl.

Jakubu Klepišovi a Štefanu Ružičkovi u nás skončila smlouva. V současné době jednáme o jejich dalším působení, tahle záležitost není úplně uzavřená. Jak se to vyvine do budoucna, to záleží na jednání. Náš kádr pochopitelně není definitivně uzavřen, ve hře jsou ještě další alternativy. Jsem ale zastáncem toho, že zveřejňovat se mají jen dotažené přestupy, nikoliv pouze domněnky a spekulace.

Pavel Marek na téma spekulací okolo eventuálních posil - Andrej Meszároš, Ondřej Němec:

O Andreje Meszároše jsme měli zájem už během výluky v NHL, je to mimořádně kvalitní obránce, takové hráče by chtěl v týmu snad každý. V této chvíli tohle pro nás není téma, protože Andrej stále čeká na nabídku ze zámoří. Žádné konkrétní jednání ohledně Andreje neproběhlo. Podobná je situace s Ondřejem Němcem, který má platnou smlouvu v Kontinentální lize.

Hlavní trenér Jiří Kalous o letošním přípravném období:

Tento týden jsme zahájili letní přípravu, která potrvá do konce června. 20. července půjde celý tým poprvé na led. 29. července se koná první přípravný duel. Do zahájení extraligy nás čeká zhruba osm zápasů. V rámci letní přípravy se zúčastníme domácího turnaje Steel Cup (11. až 14. srpna), potom nás už čeká Champions League, kde letos chceme uspět! Čeká nás norský Stavanger, což je soupeř, kterého už známe z loňska. Jestli je to výhoda, to se ukáže teprve na ledě. Velmi kvalitním rivalem bude také Kuopio, protože finské týmy mají tradičně skvělé bruslení. Možná během taktické přípravy využijeme postřehů Tomáše Plíhala, který ve finské lize působil. Minulý rok prošel náš kádr velkou proměnou, letos jsem rád, že mohu pracovat se stabilizovaným týmem. Vnímám to tak, že mám v práci oproti loňsku v tomto směru náskok.

Manažer mládeže Jan Peterek na téma výstavby menší haly u WERK ARENY:

Na novou tréninkovou plochu, která bude sloužit hlavně mládeži, se už nyní hrozně těšíme, protože zatím působíme ve staré Werk aréně, která pomalu dosluhuje. Nová hala bude v blízkosti hlavní arény, proto bude vhodně propojeny tréninkový proces. V současné době působí některé věkové kategorie na staré hale, některé už ovšem na nové, což není optimální pro mladé hráče ani pro trenéry, kteří musí neustále pendlovat tam a zpátky. Je pozitivní, že bude logisticky propojena nová aréna s tréninkovou plochou. Hala by měla být dokončena v dubnu příštího roku.

Jan Peterek ohledně nově vzniklé farmy ve Frýdku-Místku:

Ve Frýdku-Místku sice budeme hrát druhou ligu, ale připravujeme se, jako bychom hráli první. Musím říct, že se v těchto dnech snažíme získat licenci pro první ligu, v tomto ohledu stále probíhají jednání. Vypadá to ale, že vyšší soutěž budeme muset vybojovat díky sportovní stránce. Projekt "Frýdek-Místek" je určen především mladým hráčům, aby mohli získat zkušenosti s dospělým hokejem. V naši extralize už působí týmy, které spolupracují s farmami a většinou je to oboustranně prospěšné. Třinec se nově vydává touto cestou. Doufáme proto, že toto bude mít pro Oceláře svůj přínos!