Oceláři před startem finále: Jdeme to odmakat na sto procent!

09.04.2015 · Martin Stebel
Napětí stoupá - tepová frekvence se zvyšuje! Už tuto sobotu a neděli odstartuje ve WERK ARENĚ finálová série klubů z dvou nejmenších extraligových měst - třineckých Ocelářů a litvínovské Vervy. Dva dny před úvodním buly jsme zjišťovali čerstvé novinky v kádru vítězů základní části.

Jubilejní dvacátá extraligová sezona zatím vychází Ocelářům na jedničku. Všichni příznivci klubu zpod Javorového proto věří, že premiérový ročník v novém prostředí bude korunován zlatou tečkou. Čtvrteční tréninková jednotka se nesla ve svižném tempu. Na hráčích bylo zcela patrné odhodlání a velká chuť do hry. Na ledě se hbitě proháněl rovněž Daniel Rákos, jenž kvůli zdravotním potížím vynechal semifinálové souboje. Momentálně nelze vyloučit, že neúnavný bojovník s číslem 61 zasáhne do finálové konfrontace.

"V sobotu budu připravený nastoupit, uvidíme, jak to trenéři vymyslí. Viděl jsem všechny naše zápasy v semifinále a divím se fanouškům, jak to mohou zvládnout. Šest zápasů jsem teď musel sledovat jen z tribuny a musím říct, že jsem byl nervově na umření. Snažil jsem se být s týmem v kontaktu, abych je osobně podpořil, ale byl jsem hodně zpocený, jako bych normálně hrál. Musel jsem se po zápase osprchovat, protože to bylo i pro mně psychicky náročné. Finále je vždy specifické, jdeme si to užít a zároveň odmakat na sto procent!"

Pro přítomné žurnalisty byl během krátké tiskové konference v press centru k dispozici generální ředitel klubu Pavel Marek a rovněž trenérský tandem: "Ve finále se sice střetnou dva ofenzivní týmy, ale zároveň bude třeba poctivě bránit, protože nikdo nechce udělat chyby, aby zbytečně inkasoval. Myslím, že obě mužstva budou chtít útok a obranu vyvážit. Litvínov prošel do finále poměrně suverénně, musíme respektovat jeho sílu. Myslím, že šance jsou vyrovnané na obě strany. Bude záležet na momentálních detailech a občas i sportovním štěstí," sdělil hlavní trenér Jiří Kalous.

Šéf třinecké lavičky reagoval také na podnět okolo přesilových her, které jsou v této fázi sezony naprosto klíčové: "Na přesilovkách pracujeme celoročně. Pokud se podaří v play-off skórovat v početní výhodě, je to vždy výborná záležitost. Jsme rádi, že se do sestavy vrátil Zbyněk Irgl, protože to je typ hráče, který může být v přesilovkách důležitým faktorem."

Litvínovský klub patří k tradičním značkám na české hokejové mapě, krušnohorský oddíl vychoval celou řadu vynikajících hráčů. Paradoxně však Severočeši nikdy ve své bohaté historii nedosáhli na nejvyšší příčku: "Já Litvínovu titul přeji, ale určitě ne letos! Jsme připraveni nechat na ledě vše, jdeme za svým cílem. Celá sezona se tomu podřídila, obětovali jsme tomu opravdu hodně," říká asistent Václav Varaďa.

Před čtyřmi roky byl jednou z klíčových osobností mistrovského kádru: "Je dost velký rozdíl, když je člověk na ledě nebo na střídačce. Jako hráč jsem se soustředil hlavně na svůj výkon, teď je zodpovědnost větší, mám na starost víc věcí, prožívám silně každé střídání. Nedá se to vůbec srovnat, je to úplně něco jiného. Během sezony jsme zažili různá období, hodně hráčů bylo zraněných, titul by byl skvělým završením našeho snažení!"