Oceláři posilují útok, přichází Jakub Klepiš!

23.11.2014 · Martin Stebel
HC Oceláři Třinec a.s. hlásí čerstvou ofenzivní posilu. Třicetiletý útočník JAKUB KLEPIŠ dnes s vedením třineckého klubu podepsal kontrakt do dubna roku 2015. Člen širšího reprezentačního kádru a zlatý medailista z hokejového mistrovství světa 2010 působil začátkem letošní sezony v dresu švédského Färjestadu.

Odchovanec pražské Sparty s pravým držením hole hrál v minulosti šest let v KHL, přičemž Gagarinův pohár získal v letech 2011 s Ufou a 2012 s Dynamem Moskva. Předtím měl angažmá také v Avangardu Omsk. V rámci KHL střední či křídelní útočník absolvoval včetně play-off 337 zápasů, ve kterých nasbíral 167 bodů za 81 branek a 86 asistencí. Na kontě má i 66 zápasů a 14 kanadských bodů v NHL za Washington. V národním výběru odehrál 87 utkání, ve kterých zaznamenal 24 gólů.

"Jakuba bereme jako hráče, jehož síla bude postupně gradovat směrem k play-off, hráče s vynikající střelou. A především člověka, který má zájem vyhrávat, to je i náš cíl," prohlásil na adresu nové akvizice během nedělní tiskové konference při slavnostním podpisu smlouvy viceprezident klubu Ing. Jan Czudek.

"Jsem velmi rád, že jsem v Třinci. Hodně se těším na zápasy, doufám, že se mi povede vítězný vstup do extraligy. Hokej je hektický, všechno se dělá rychle. Podpis smlouvy a přesun ze Švédska proběhl během pár dní, ale jsem rád, že už to mám za sebou. Včera jsem se byl podívat na kluky, mohl jsem si zabruslit. Jsem připravený na dnešní zápas. Hlavní důvod mého rozhodnutí pro Třinec byla známost s trenérem Jiřím Kalousem a sportovním manažerem Pavlem Markem. Klapalo nám to, byl jsem velmi spokojený. Dále jsem chtěl jít do klubu, který má nejvyšší ambice a chce vyhrát titul, to bylo pro mě rozhodující," sdělil přítomným novinářům Jakub Klepiš.

foto: Petr Rubal

HC Motor České Budějovice