Oceláři navštívili klienty Slezské diakonie

19.10.2016 · Martin Stebel
Už několik let probíhá úzká spolupráce mezi hokejovými Oceláři a Slezskou diakonii, která svým klientům poskytuje širokou paletu sociálních služeb. Ve středu odpoledne zástupci klubu navštívili středisko EBEN-EZER v Horním Žukově.

Domov pro osoby se zdravotním postižením EBEN-EZER je místem, kde se sociální služba poskytuje formou celoročního pobytu. Klienti s různými typy hendikepů jsou zde vděční za jakékoliv zpestření každodenní rutiny. Tentokrát je za Oceláře navštívila dvojice útočníků Erik Hrňa a Rastislav Špirko. Přišli v doprovodu Tomáše Jadrného, jenž Ocelářům dlouhodobě fandí a navíc prokázal, že má srdce na pravém místě.

Během nedávného extraligového utkání ve WERK ARENĚ získal v přestávkové soutěži LED televizi, kterou si ovšem nehodlal ponechat pro vlastní potřebu, ale rozhodl se, že jí věnuje potřebnějším: "Hned poté, co jsem tuhle cenu vyhrál, jsem věděl, že si jí nenechám. Jsou lidé, kteří neměli v životě tolik štěstí a kterým se televize hodí daleko víc. Jsem opravdu šťastný, když mohu na vlastní oči vidět, že obyvatelé tohoto střediska mají z dárku upřímnou radost."

Šlechetné gesto pochopitelně přivítali klienti i zaměstnanci s velkým povděkem: "Byli jsme velmi milé překvapení. V poslední době totiž klesá počet těch, kteří jsou ochotní něco darovat. Je to částečně dáno tím, že existuje spousta neziskových organizací, které mají nejrůznější požadavky. Mám velkou radost, že se najde fanoušek, který udělá takový dobrý skutek. Někdo už televizi vnímá jako běžný standard, ale u nás to není naprostá samozřejmost. Televizi umístíme ve společenské místnosti, kde už starý opotřebovaný televizor dosluhuje. Několik našich klientů patří k fanouškům Ocelářů, určitě proto budeme hokejisty dále sledovat, jak přímo v třinecké aréně, tak i přes novou obrazovku," řekla pracovnice místního domova paní Zuzana Wronková.

Hokejisté poté čelili zvídavým otázkám klientů během "křížového výslechu". Na přetřes přišly například témata okolo denního režimu profesionálního hráče či dotazy ohledně rodinného zázemí. Rasťo Špirko, který přišel do EBEN-EZERU s téměř pětiletým synem Adamem sdělil, že s manželkou mají doma i pětiměsíční dcerku Sandru. To Erik Hrňa hrdě prozradil, že je zasnoubený a zhruba za dva měsíce bude dokonce plnit otcovské povinnosti! Na závěr proběhla tradiční autogramiáda a společné focení.

FOTO: Petr Rubal