Oceláři navštívili dětské pacienty na Sosně

09.12.2014 · Martin Stebel
Stejně jak tomu bylo v minulých letech, také v letošním předvánočním období hokejoví Oceláři navštívili nejmladší pacienty v třinecké nemocnici na Sosně. Poprvé však dorazili společně se zástupci FK Fotbal Třinec.

Hokejisté byli zastoupení Jakubem Klepišem a Tomášem Plíhalem, fotbalisté přišli v sestavě Lukáš Paleček, Marek Čelůstka, Martin Sporysz a vedoucí mužstva Jakub Kafka. Všichni sportovci s sebou přinesli dárečky v podobě klubových suvenýrů a také populární stolní "Stiga hokej". Nemocným dětem tak alespoň na chvíli vykouzlili úsměv na tváři.

"Jsme rádi, že tahle akce se podařila realizovat. V předvánočním čase jsou děti šťastné za každý dáreček a hlavně pocit, že někdo na ně myslí. Chci poděkovat hokejistům a fotbalistům, že si našli čas a zavítali na dětské oddělení," říká Jakub Štýbar, mluvčí třinecké nemocnice.

"Bylo to milé setkání. Je hezké vidět, že dětem můžeme nějakým způsobem alespoň na malou chvíli zpříjemnit pobyt v nemocnici. Rozdali jsme jim pár suvenýrů a další dárečky, tak až se uzdraví, třeba si najdou cestu na stadion," doufá Tomáš Plíhal, který se stejně jako jeho spoluhráč Klepiš brzy stane novopečeným otcem.

Všechny fotografie Petra Rubala najdete ZDE