Oceláři mají náskok již 14 bodů

27.01.2015 · Tomáš Vacho
Atraktivní utkání mezi aktuálním lídrem Tisport extraligy Třincem a druhým Litvínovem skončilo jasným vítězstvím 4:1 ve prospěch Ocelářů. Třinec tak navýšil náskok v čele o další tři body.
42.kolo, úterý 27.1.2015
Litvínov
4:1
Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1  Branky a nahrávky: 5. Plíhal (Růžička), 23. Orsava (Nosek), 32. Polanský (Dravecký, Matuš), 50. Hrabal (Klesla) – 56. Kubát (Ručinský, Hübl). Rozhodčí: Martin Fraňo, Petr Úlehla – Stanislav Barvíř, Petr Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 5181. Střely na branku: 29:24. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Hrubec – Hrabal, Klesla, Galvas, Linhart, Nosek, M. Doudera, Foltýn – Rákos, Kreps, Orsava – Dravecký, Polanský, Adamský – Růžička, Plíhal, Matuš – Cienciala, Jašek, Christov
Soukup – Pavlík, Kubát, Gula, Chaloupka, Štindl, Frolo, Kokeš – Šrámek, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Majdan, Písařík, Jurčík

Skóre šlágru dvaačtyřicátého kola otevřel již v páté minutě kuriózní brankou Tomáš Plíhal, který prakticky jen vyhodil puk bekhendovým obloučkem ze středního pásma směrem na bránu ten a k údivu všech zapadnul do brány. Mladý brankář hostů Soukup tak musel zpytovat svědomí.

Vervu to ale nesložilo, hostující hráči se v následujících minutách dostali k několika šancím. Při té největší Hrubec bravurně vyškrábnul Petružálkovu tečovanou střelu a udržel tak jednobrankový náskok. Hra pak ale mírně ztratila na tempu.

V jedenácté minutě Oceláři zahrávali jednatřicet sekund trvající dvojnásobnou přesilovou hru, ale všechny střelecké pokusy domácích Soukup pochytal a napravil tak předchozí nezdar.

Na začátku druhé periody se do úniku dostal Hübl, při kterém zvolil bekhendové zakončení, jenže atakován Adamským nezamířil mezi tři tyče. Za faul bylo nařízeno trestné střílení, ale litvínovská šestadvacítka zakončením mezi betony na Hrubce nevyzrála.

V čase 22:18 se domácí tým dostal do dvoubrankového náskoku. Nosek vyslal tvrdou střelu z pravé strany, kterou Soukup vyrazil přímo na osamoceného Jakuba Orsavu, a ten se již do poloprázdné brány nemýlil.

Třinec byl po druhé brance na koni. Vodou na mlýn pro Oceláře byly i časté nedovolené zákroky litvínovských hráčů. Početní výhody mohl v sedmadvacáté minutě zužitkovat znovu Orsava, ale jeho tečovaná střela těsně minula břevno.

Ve dvaatřicáté minutě se na světelné tabuli ukázal již tříbrankový rozdíl. Fotbalová akce, při které Dravecký vzduchem „nacentroval“ najetému Jiřímu Polanskému, který bekhendem z voleje poslal puk za Soukupa, byla opravdu nevídaná.

Na začátku třetí třetiny byl Litvínov blízko k první brance. Hüblův pokus Hrubec vyrazil před sebe, kde byl připraven Šrámek, který pohotově poslal další střelu na třineckou bránu. Třinecký brankář ale obstál i napodruhé. Litvínov byl aktivnější i v dalších několika minutách, ale k výraznější šanci, či dokonce brance naděje to nevedlo.

A tak otěže do rukou vzali opět domácí, kteří v padesáté minutě přidali další branku, bylo to již 4:0. V přesilovce se totiž přesnou střelou od modré čáry trefil Josef Hrabal.

V samém závěru zápasu se nicméně hostům podařilo vstřelit alespoň jednu branku, Karel Kubát napřáhnul na modré čáře a kotouč se zastavil až v domácí bráně. Na přesvědčivém vítězství domácích to už ale nic nezměnilo.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): V první třetině jsme tahali za kratší konec. Litvínov nás ohrožoval v našem obranném pásmu, bral nám kotouče při napadání. Podržel nás brankář Hrubec. Pomohl nám pak první šťastný gól, trochu jsme se zklidnili. Ve druhé třetině jsme přidali, hráli zodpovědně v obranném pásmu a vsítili dvě branky. V poslední třetině se zápas dohrával. Jsme rádi za tři body ze zápasu proti velmi silnému soupeři. Těší nás také větší náskok na čele tabulky.

Radim Rulík (HC Verva Litvínov): Třinec byl lepším mužstvem a zaslouženě zvítězil. První a třetí třetinu jsme nehráli špatně, druhou jsme ale odehráli velmi špatně. Proto jsme nemohli pomýšlet na dobrý výsledek.