Oceláři - Litvínov: Repríza finále ve WERK ARENĚ

19.11.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Jednadvacáté kolo nejvyšší hokejové soutěže nabídne druhou reprízu loňského finále. WERK ARENA uvidí souboj Ocelářů s Litvínovem, půjde o střetnutí týmů, kterým se zatím příliš nedaří. Desátí Oceláři budou chtít protrhnout sérii proher proti poslední Vervě, přijďte hráče s dráčkem na hrudi podpořit! Startujeme v 17:00.

Sponzorem pátečního utkání s Litvínovem je společnost Mateja Třinec, s.r.o.

HC Verva Litvínov

Úřadující mistr se v letošní sezóně zatím trápí. Svěřenci trenérů Rulíka, Weissmanna a Šlégra se po devatenácti odehraných zápasech nacházejí na samotném dně tabulky, v zádech navíc mají sérii šesti prohraných zápasů. Verva naposledy padla na ledě Mladé Boleslavi 3:5.

“Do zápasu jsme nevstoupili dobře, prohrávali jsme 0:2, ale dokázali jsme srovnat, což nás povzbudilo. Od té chvíli se podle mě hra vyrovnala. Ve druhé třetině jsme opět nezvládli úvod, v prvních dvou minutách jsme inkasovali další dva góly a to rozhodlo. I když jsme dokázali ještě zkorigovat, pořád tomu něco chybělo,“ komentoval Radim Rulík úterní duel.

”Výkonnost některých našich hráčů zůstává za očekáváním. Vzhledem k sérii šesti porážek a pádu na poslední místo v tabulce v minulých dnech jednáme nyní o posilách týmu formou hráčských výměn a také připravujeme soubor opatření ke zvýšení herní kvality stávajících hráčů v mužstvu. To se týká jak sportovních výkonů hráčů, tak finančního ohodnocení formou krácení hráčských odměn,“ sdělil generální manažer Litvínova Robert Kysela na litvínovském webu.

Poslední zápas Litvínova:
17. listopadu: BK Mladá Boleslav – HC Verva Litvínov 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Kubica (Stříteský, Hruška), 11. Bárta (Jarůšek, Ovčačík), 21. Jarůšek (Výborný), 22. Hyka (Žejdl), 42. Látal (Urban) – 11. Hübl (Jánský), 12. Martynek (Trávníček, Hanzl), 26. Hübl (Lukeš, Frolo).

Sestava Litvínova v posledním zápase: Petrásek (22. Janus) – Kubát, Chaloupka – Frolo, Pavelka - Sklenička, Pavlík – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Jurčík, Piroš, Gerhát – Smolka, Havlíček, Válek.

Litvínovu se výsledkově nedaří, ve svých řadách ale má vedoucího muže střelecké produktivity. Viktor Hübl v devatenácti zápasech vsítil čtrnáct branek. FOTO: www.hokej-litvinov.cz.

Z kabiny Ocelářů

Hráči s dráčkem na hrudi čekají na výhru čtyři kola. Po prohrách s Pardubicemi a ve Vítkovicích a změně na postu trenérů přišly dva domácí zápasy, které Oceláři prohráli v prodloužení. Nejprve s Libercem, v úterý s hradeckým Mountfieldem. Slezané se tak stále krčí na desátém místě tabulky, na jedenácté Pardubice mají náskok tří bodů.

Třinecké hokejisty v pátek čeká poslední duel ze třízápasové domácí série. K repríze loňského finále dorazí Litvínov. ”Litvínov musíme porazit, je zbytečné o tom dlouze mluvit - slova musíme změnit v činy. Chceme hlavně podat mnohem lepší výkon, než tomu bylo v minulých zápasech,“ řekl Jiří Polanský na téma zítřejšího duelu.

”Za sebe mohu říct, že v posledních dnech jsem nehrál absolutně podle svých představ, v pátek to musí být i v mém provedení mnohem lepší hokej. Třineckým divákům dlužíme daleko lepší výkony a výsledky,“ dodal útočník, který v pátek sehraje sedmistý duel v třineckém dresu. Do zápasu by měli být připraveni naskočit Peter Hamerlík s Lukášem Galvasem, k dispozici je také Radoslav Tybor, který pod Javorový přišel na hostování.

Poslední zápas Třince:
17. listopadu: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 1:2 prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Rufer (Linhart, Plíhal) – 53. Kukumberg (Bednář), 65. Knotek (Šimánek).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec (M. Svoboda) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Klesla (C), M. Doudera, Hrabal, Adámek – Dravecký, Kopecký, Klepiš – Adamský, Polanský (A), Irgl – Svačina, Plíhal, Rákos – Rufer, Růžička, Matuš – Hrňa.

Nejproduktivnější hráč Ocelářů Jiří Polanský zítra nastoupí ke svému sedmistému utkání v třineckém dresu. Bude to pro "Poldu" vítězný jubilejní zápas? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Osmé kolo Tipsport extraligy nabídlo zatím poslední reprízu loňské finálové série. Hráči s dráčkem na hrudi zakončili na litvínovském ledě třízápasový venkovní trip, tečka to byla úspěšná. Oceláři odskočili do tříbrankového vedení, to si pohlídali až do konce a získali tři body. Branky Ocelářů vsítili Irgl, Orsava, Klepiš a Dravecký.

4. října 2015: HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:2, 1:1, 0:1).
Branky a nahrávky: 30. Jánský (Hübl) – 4. Irgl (Polanský, Hrubec), 7. Orsava (Irgl, Plíhal), 29. Klepiš (Polanský), 46. Dravecký (Irgl, Hrňa).

O zápase

Hrací den: 21. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 20. listopadu 2015, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec