Oceláře čeká odveta Ligy mistrů. Vítěz bere vše!

05.10.2015 · Martin Stebel
Napětí stoupá, tepová frekvence se zvyšuje! V úterý večer poznáme účastníky osmifinále Champions Hockey League. Je potěšující, že mezi evropskou hokejovou smetánku můžeme vidět i hráče z WERK ARENY. Před třineckými Oceláři stojí po domácí remíze 2:2 velká výzva. Pouze vítěz úterního duelu totiž obdrží vstupenku do další fáze soutěže!

HV71 Jönköping

Čtyřnásobný švédský šampion prošel základní skupinou CHL hladce jako nůž máslem. HV71 v rámci skupiny C porazilo dánský tým SønderjyskE a rakouský Salzburg. Jönköping ve čtyřech duelech inkasoval jen čtyřikrát, konto rivalů naopak zatížil hned šestnáctkrát. S dvanáctibodovým ziskem proto Skandinávci šli do prvního kola play-off jako lépe postavený tým.

První body na evropském kolbišti tak ztratili až ve vyřazovací části. Název klubu je historicky částečně spjat s firmou Husqvarna, ale nedá se tvrdit, že slavné švédské "sekačky" ukázaly v Třinci naplno svou sílu a soupeře semlely. Oceláři zásluhou Radima Matuše vedli, hosté po gólech Laineho a Sundha vývoj otočili, ale díky trefě Erika Hrni se nakonec zrodila remíza 2:2.

Dějiště úterní odvety. Kinnarps Arena v Jönköpingu pojme 7000 diváků.

"Myslím, že to z naší strany byl dobrý zápas. V první třetině jsme sice byli horším týmem, od druhé jsme se ale zvedli a byli lepší. Vytvořili jsme si několik dobrých šancí, dali dvě branky. Poslední třetina byla plná vyloučení, měli jsme několik přesilovek, využít jsme je ale nedokázali. Ale jinak jsem s výkonem spokojený. Myslím, že do odvety jdeme v dobré pozici. Naše šance na postup jsou vysoké," hodnotil první střetnutí kouč HV71 Johan Lindbom.

Dres TOP SCORER bude pro úterní duel hrdě nosit útočník Simon Onerud, jehož dosavadní bilance zní 2+3. Klíčovým mužem v defenzivě je zatím spolehlivý Kanaďan Chris Campoli, který umí efektně podpořit ofenzivu (2+1). Brankářskou jedničkou je Erik Ersberg, jenž se může pyšnit bilanci 95,35% úspěšných zákroků.

Jönköping aktuálně neprožívá příliš povedený vstup do švédské ligy. Po šesti odehraných zápasech je s bilancí dvou výher a čtyř porážek na desátém místě tabulky. V sobotu na vlastním ledě podlehl Linköpingu (soupeř Liberce v CHL) poměrem 1:2. O jediný brankový zásah se před polovinou utkání postaral Oscar Sundh.

HC OCELÁŘI TŘINEC

Cesta Ocelářů do play-off Champions Hockey League byla poměrně trnitá. Svěřenci trenérského tandemu Kalous-Varaďa rozhodli o postupu až v posledním střetnutí základní skupiny, kdy na vlastním ledě znemožnili finské Kuopio výsledkem 6:0. S jídlem však roste chuť. Je proto zřejmé, že ani šestnáctifinále nemusí být konečnou stanicí během letošní evropské mise.

Jiří Kalous mohl být, zcela logicky, po úvodní bitvě proti HV71 spokojen pouze částečně: "Herně jsem spokojený, chyběl však jeden gól. Dnes už jsem poznával náš tým. Byla tam agresivita, vytvářeli jsme si šance. Asi nám chyběl důraz před brankou, nebo trochu štěstí, abychom dali víc branek. HV71 je typický severský tým, ostrý jak břitva. Těší mě, že jsme byli rovnocenným soupeřem. Bohužel to koření v podobě gólů ještě nepřišlo v té chvíli, kdy bychom si to přáli."

Dres TOP SCORER i nadále patří Eriku Hrňovi (5+3).

Třinecký trenér je před úterní odvetou optimisticky naladěn: "Věřím, že bruslařsky jsme dobře připraveni a pokud neuděláme zbytečné systémové chyby, bude zápas vyrovnaný. A pak už budou rozhodovat přesně ty chyby, kdo jich udělá méně. A kdo se prosadí lépe v koncovce, využije své šance. My to utkání ale chceme zvládnout, chceme vyhrát a ne hrát na remízu."

Z ruzyňského letiště cestovali čeští vicemistři na sever Evropy v pozitivním psychickém rozpoložení. V neděli večer totiž získali tři cenné body na ledě mistrovského Litvínova. Je však nad slunce jasnější, že v Jönköpingu je čeká daleko tvrdší oříšek, ale potenciál Ocelářů je obrovský. Nabízí se tedy otázka - narazí švédská kosa na třinecký kámen?

Hosté z Třince v úterý nastoupí bez Jiřího Polanského, který v úvodním střetnutí obdržel trest ve hře. Scházet budou rovněž zdravotně indisponováni Lukáš Galvas s Martinem Adamským.

Pokud odvetné utkání HV 71 vs. Oceláři skončí po 60 minutách jakoukoliv remízou, následuje desetiminutové prodloužení s pravidlem náhlé smrti. Jestliže se v nastavení nerozhodne, na řadu přijdou samostatné nájezdy.

O zápase

Čas a místo: úterý 6.10. od 19:00 hod., Kinnarps Arena, Jönköping.

Online přenos: www.onlajny.com.

Video přenos: www.championshockeyleague.net

TV záznam: od 22:15 hod., program SPORT 2.