Nesložili jsme zbraně, ale nestačilo to, mrzí Draveckého

22.11.2015 · Monika Návratová, Roman Zajíček
V nedělním utkání prohráli Oceláři na ledě Komety Brno poměrem 2:3. I přesto, že Třinečtí v poslední třetině zabrali a dokázali snížit na rozdíl jediné branky, vyrovnat už se jim nepodařilo a domů tak odjíždějí bez bodů. O první gól Třince se postaral útočník Vladimír Dravecký, který byl také později vyhlášen nejlepším hráčem hostů. Jaké byly jeho dojmy krátce po skončení zápasu?

První dvě třetiny vypadalo utkání téměř jednoznačně, jelikož měla domácí Kometa pohodlný náskok tří branek. Oceláři však v závěrečné části dokázali zabojovat a snížit stav na rozdíl jediné branky, vyrovnávací gól už ale nepadl. „Výsledkově asi byli lepší, protože vyhrávali 3:0, ale myslím si, že prvních deset minut hry z naší strany nebylo až tak zlých a měli jsme v tom pokračovat. Byly tam nějaké fauly a dostali jsme z toho gól. Od půlky zápasu jsme si řekli určité věci, které jsme pak začali plnit líp a hra už byla trošku víc na naší straně. Do třetí třetiny jsme vstoupili s tím, že zkusíme dát nějaký gól, což se nám podařilo. Dali jsme dvě branky a zdramatizovali konec utkání. Škoda, měli jsme na konci přesilovku a nevyužili jsme ji,“ lituje Vladimír Dravecký.

Hned v první třetině se zranil obránce Rostislav Klesla, který už zpět do utkání nenastoupil. Mělo to negativní vliv na zbytek zápasu? „Rosťa je zkušený hráč a nevím, co se tam stalo, neviděl jsem to, ale myslím si, že něco s ramenem. Každopádně my jsme natolik zkušený tým, že ho musíme zastoupit,“ ví třicetiletý útočník.

Ve velké šanci se Vladimír Dravecký ocitl i v první třetině, kde ovšem narazil na výborně chytajícího Marka Čiliaka. „Tam už jsem věděl, že to nedám, protože Čilo (Marek Čiliak) se rychle přesunul, takže tam jsem trefil lapačku. I kdybych to dal trošku výše, tak myslím, že už tam bylo tělo, takže to nebyla až tak velká šance. Ale řekl bych, že kdybychom do toho ve třetí třetině dali trošku víc, tak bychom to dotáhli možná i do vítězného konce. Šance tam byly, ale bohužel, prohráli jsme.“

Oceláři byli na svého soupeře připraveni a věděli, co od něj mají očekávat. Což jim, jak už bylo řečeno, do poloviny první třetiny vycházelo. „Věděli jsme, co Kometa hraje, jak jsem říkal, těch prvních deset minut jsme hráli celkem v pohodě. Až potom jsme dostali dva rychlé góly, co nás trošku utlumily. Dovolím si říct, že když jsme dostali ten třetí, tak jsme stále neskládali zbraně. Ale i přesto, že jsme třetí třetinu vyhráli 2:0, nepomohlo to,“ uzavírá Dravecký.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary