Nedělní menu: Oceláři přivítají Jihlavu!

21.10.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga pokračuje šestnáctým kolem, Oceláře opět čeká domácí zápas. Hráči s drakem na hrudi přivítají jihlavskou Duklu, tedy třináctý tým extraligové tabulky. Slezané ve třetím kole uspěli na ledě nedělního soupeře, bude se jim dařit také ve druhém měření sil v letošním ročníku? Duel před kamerami ČT Sport startuje v 15:20.

Sponzorem nedělního domácího utkání šestnáctého kola Tipsport extraligy mezi třetími Oceláři a předposledním celkem tabulky jihlavskou Duklou je společnost Elektromont, a.s.

HC Dukla Jihlava

Dukle se po návratu do české nejvyšší hokejové soutěže zatím příliš nedaří. Družina trenérů Petra Vlka a Františka Zemana zvítězila jen v pěti zápasech, se šestnácti získanými body zatím Jihlavě patří třináctá příčka tabulky. Tým z Vyšočiny v posledním kole, které předehrával již ve čtvrtek, zlomil sérii tří proher, když na svém ledě zdolal pražskou Spartu.

“První třetina nebyla z naší strany dobrá. Zaprvé jsme dostali branku po nedorozumění mezi obránce a zadruhé nám chyběl pohyb a takové návaznosti ve hře. Vyrovnávací gól nám trošku pomohl, byť jsem po hrozné individuální chybě pustili Spartu znovu do vedení, ale poté byl zápas z naší strany velice dobře odehrán. Hráči si za předvedený výkon vítězství zasloužil,“ hodnotil Petr Vlk poslední duel.

V dosavadním průběhu extraligy se zatím ani jeden z jihlavských hráčů nedostal nad hranici deseti kanadských bodů. Nejproduktivnějším hráčem Dukly zatím je útočník Tomáš Jiránek, který třikrát skórovat a zapsal pět asistencí. V brankovišti větší důvěru dostává mladý gólman Jakub Škarek. Ten nastoupil do deseti zápasech s úspěšností 89%.

Poslední zápas Jihlavy

19. října 2017: HC Dukla Jihlava – HC Sparta Praha 4:2 (0:1, 3:1, 1:0).
Branky a nahrávky: 34. M. Hlinka (Anděl), 38. de la Rose (Jiránek), 40. Skořepa (Suchánek), 45. Jiránek (Kubalík) – 5. Klimek, 38. Smejkal (Reichenberg).
Sestava Jihlavy v posledním zápase: Škarek – Suchánek, de la Rose, Zdráhal, Ulrych, Šidlík, Váňa – Jiránek, Skořepa, Kubalík – Rys, Seman, Čachotský – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Diviš, Hubáček, Macík.

Z kabiny Ocelářů

Hráči s drakem na hrudi v posledních dvou zápasech hostili týmy z čela extraligové tabulky, svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny v duelech s Kometou a Plzní získali pět velmi cenných bodů. Oceláři se těmito body dotáhli na čelo tabulky, za vedoucí Plzní momentálně Slezané zaostávají pouze o jediný bod.

”Začali jsme čtyřmi přesilovými hrami v první třetině, které se nám ale nepovedly a ubraly na tempu. Plzeň odehrála parádní zápas. Ve druhé třetině jsme přidali v nasazení, měli nějaké šance, ale stálo nás to spoustu sil. Ve třetí třetině jsme to odehráli parádně. Bylo tam nasazení, vůle po gólech. Hosté si sice vytvořili velké šance, nás ale podržel Šimon Hrubec,“ řekl Václav Varaďa po páteční bitvě.

Velkou oporou Ocelářů znovu byl Šimon Hrubec. Reprezentační gólman zlikvidoval několik tutovek, především pak přečíslení Plzně dvou proti nikomu v prodloužení. „Hodně nás podržel Šimon Hrubec, hlavně v prodloužení, kdy chytil jasný gól. To byl jeden z klíčových momentů, stejně jako ubráněné oslabení tří proti pěti,“ chválil Tomáš Marcinko brankáře Ocelářů .

Poslední zápas Ocelářů

20. října 2017: HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 3:2 pp. (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Polanský (Jank, Cienciala), 47. Martin Růžička (Marcinko, Musil), 65. Marcinko (Martin Růžička, Roth) – 18. D. Kubalík (Schleiss, M. Svoboda), 34. Stach (Indrák).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Roth, D. Musil, Jank, Linhart – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Cienciala – Irgl, Rákos, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

Poslední vzájemný zápas

Třetí kolo letošního ročníku Tipsport extraligy proti sobě postavilo mimo jiné týmy z Jihlavy a Třince. Oceláři potvrdili roli favorita a na ledě nováčka soutěže zásluhou kompaktního výkonu celého týmu dokázali zvítězit fotbalovým poměrem 2:0. První trefu zaznamenal Martin Adamský, druhou branku vsítil Bohumil Jank. Spolehlivý Šimon Hrubec se prezentoval prvním čistým kontem sezony.

12. září 2017: HC Dukla Jihlava - HC Oceláři Třinec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0).
Branky a nahrávky: 4. Adamský (Polanský, M. Doudera), 26. Jank (Rákos, Martin Růžička).

Umístění v tabulce 3. 13.
Bilance v TELH 15 zápasů, 8-2-2-3, skóre 47:34, 30 bodů 14 zápasů, 4-1-2-7, skóre 34:41, 16 bodů
Bilance doma/venku 9 zápasů, 6-2-1-0, skóre 36:18, 23 bodů 7 zápasů, 0-0-2-5, skóre 15:27, 2 body
Bilance posledních 10 zápasů 7 výher (2 v prodl.) – 3 prohry (1 v prodl.), skóre 32:23, 20 bodů 4 výhry – 6 proher (1 v prodl.), skóre 24:27, 13 bodů
Aktuální série 3 výhry 1 výhra
Lídr bodování Martin Růžička 19 (10+9) Tomáš Jiránek 8 (3+5)
Nejlepší střelec Martin Růžička 10 Filip Seman 5
Nejlepší nahrávač Vladimír Roth 11 Erik de la Rose 6
Nejproduktivnější obránce Vladimír Roth 15 (4+11) Erik de la Rose 7 (1+6)
Nejtrestanější hráč Daniel Rákos 16 Tomáš Jiránek 14
Nejlepší v +/- David Musil, Bohumil Jank, Daniel Rákos všichni +5 Jakub Suchánek +7
Vítězné góly Martin Růžička 3 Tomáš Jiránek, Filip Seman, Lukáš Anděl, Tomáš Kubalík, Josef Skořepa všichni 1
Góly v přesilovce Tomáš Marcinko 6 Lukáš Žálčík, Tomáš Čachotský, Jakub Suchánek, Filip Seman, Radek Hubáček, Anatolij Protasenja všichni 1