Na úvod sezóny těsná prohra se Zlínem

09.09.2017 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - V zápase proti Beranům starší dorostenci rychle prohrávali, v závěru úvodní třetiny ale dvěma slepenými góly otočili průběh na svou stranu. To samé se ovšem podařilo Zlínu na začátku třetí části, při hře bez brankáře inkasovali Oceláři počtvrté, na což až pouhou sekundu před koncem reagoval Pavel Matěj.
2.kolo, sobota 9.9.2017
3:4
mini WERK ARENA
Třetiny: 2:1, 0:0, 1:3  Branky a nahrávky: 18. Geidl (Krč), 18. Indrst (Čmiel), 60. Matěj (Rybnikár) – 3. Suhrada (Hamrlík, Pröschl), 41. Hamrlík (Suhrada, Fajkus), 43. Pröschl (Fajkus), 59. Kozubík (Pröschl). Rozhodčí: Šutara – Lukš, Bubela. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4.
Kučera – S. Radzienciak, Bulava, Šulák, Konderla, P. Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Rybnikár, Macháček, Stebel, Čmiel, Plandor
Kořének – Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Vítek, Janošek, Pavlas, Prchal – Rusler, Podešva, Dvořáček, Pröschl, Weintritt, Světlík, Apolenář, Luža, Sedláček, Kozubík, Fajkus

Lepší vstup do zápasu prožili hráči Zlína. V přesilové hře se do puku opřel Jiří Suhrada, jeho střela prosvištěla až za záda domácího gólmana a od třetí minuty tedy ševci vedli. Jen o pár sekund později mohl srovnat Stebel, který ale z dorážky neuspěl. Následně si dvě dobré šance vypracoval Světlík, tváří v tvář Kučerovi ale z prostoru před brankou druhý gól Zlína nepřidal.

V závěru třetiny tedy mohlo být srovnáno. V početní výhodě dorazil puk do sítě Nico Geidl a o pouhých šestnáct sekund později lovil Kořének další kotouč ze své sítě. To když jej z levé strany překonal Filip Indrst a zařídil Ocelářům těsný náskok po úvodních dvaceti minutách.

Druhá třetina byla na gólové šance velmi skromná, zato si oba týmy hned několikrát vyzkoušely hru v přesilové hře i oslabení. Nejblíže vstřelenému gólu v této části byl zřejmě hostující Jaroněk. Obránce s číslem dvaadvacet vyslal velmi prudkou ránu od modré čáry a puk jen těsně minul pravou tyč třinecké branky.

Začátek poslední třetiny vyšel jednoznačně lépe hostům. V čase 40:27 překonal Kučeru prudkou ranou pod horní tyč Matyáš Hamrlík a zhruba o dvě minuty později už Zlín vedl. Po přihrávce Fajkuse zakončoval Matěj Pröschl, proti jehož střele domácí gólman nereagoval a puk skončil za jeho zády.

Svěřenci trenéra Muchy se tlačili za vyrovnáním, z menšího závaru se jim ale puk do sítě procpat nepodařilo. A radovat se nemohl ani Michálek, jenž zakončil z pravé strany jen do Kořénka. V samém závěru utkání sáhli Oceláři po hře bez brankáře, velmi rychle ale inkasovali počtvrté, když se ze středního pásma trefil David Kozubík.

Třinečtí trenéři následně odvolali Kučeru ještě jednou a tentokrát už jejich svěřenci dokázali překonat hostující obranu. Po přihrávce Rybnikára zakončil do odkryté klece Pavel Matěj, stalo se tak ale pouhou sekundu před koncem a na další zdramatizování už Ocelářům nezbyl čas.