Mladší dorostenci vybojovali bronz!

10.08.2014 · Martina Sikorová
Během tohoto víkendu se v Pardubicích uskutečnil mezinárodní hokejový turnaj mladšího dorostu, kterého se zúčastnili i mladí Oceláři. Po základní skupině, kterou jednoznačně ovládli, se v semifinále utkali s týmem Hradce Králové, kterému třinečtí mladíci těsně podlehli. V utkání o třetí místo ale přehráli Spartu a mohli se tak radovat ze zisku bronzu.

Turnaje v Pardubicích se zúčastnilo dohromady osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Oceláři byli nalosováni do skupiny A spolu s prvním týmem Pardubic, pražskou Spartou a německým EC Red Bull Mnichov. Oproti zápasům v ELIOD extralize byla ale hrací doba turnajových zápasů zkrácena na 3x15 minut.

Bohatý zápasový den tak v sobotu zahájili Oceláři soubojem se Spartou, kterou jasně přehráli poměrem 6:1. O čtyři hodiny později se třinečtí mladíci utkali s týmem Pardubic a rozhodnuté utkání si pořádně zdramatizovali, když nechali domácí hráče dotáhnout se na rozdíl jediné branky, ale i toto utkání třinečtí hráči nakonec zvládli. Posledním soupeřem Ocelářů v základní části byl tým Mnichova a stejně jako v utkání se Spartou, i v tomto zápase si hráči Třince dokráčeli za jasnou výhrou - 5:1. Po třech zápasech bez porážky tak bylo jasno o tom, že si třinečtí mladíci zahrají na turnaji o medaile.

V semifinále pak ale narazili na tým Hradce Králové a i přesto, že dokázali v třetí třetině snížit na rozdíl jediného gólu, na vyrovnání už to nestačilo. V zápase o bronz tak hráči s dráčkem na prsou vyzvali soupeře ze základní části, pražskou Spartu a i v tomto utkání ji dokázali přesvědčivě porazit a získat bronzové medaile.

Kromě bronzových medailí přivážejí Oceláři také dvě individuální ceny. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Radek Ochman a nejlepším útočníkem Dan Przybyla.

Výsledky Ocelářů na turnaji

HC SPARTA PRAHA – HC OCELÁŘI TŘINEC 1:6

Branky a nahrávky: 28. Pšenička (Flídr) – 4. Kalus (Hladonik), 17. Hladonik (Papaj), 18. Raček (Papaj), 20. Raška (Indrst), 24. Raška (Hladonik), 34. Raček

HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE I – HC OCELÁŘI TŘINEC 4:5

Branky a nahrávky: 27. Blümel, 33. Mert, 33. Blümel, 40. Pochobradský – 6. Przybyla (Plandor), 7.Tománek (Raček), 9. Hladonik (Kalus, Papaj), 13. Hladonik (Papaj), 39. Przybyla (Najsar, Tomanek)

HC OCELÁŘI TŘINEC – EC RED BULL MNICHOV 5:1

Branky a nahrávky: 4. Raček (Najsar), 20. Šulek (Krzak), 26. Raček (Tománek), 33. Kalus (Papaj), 43. Raček - 41. Novák (Matiášek)

HC OCELÁŘI TŘINEC – KRÁLOVŠTÍ LVI HRADEC KRÁLOVÉ 1:2

Branky a nahrávky: 43. Kalus (Klocek) – 8. Hladík (Růta, Krištof), 34. Síla (Gaspar).

HC SPARTA PRAHA – HC OCELÁŘI TŘINEC 1:4

Branky a nahrávky: 45. Arnošt (Hanuš) – 15. Tománek (Krzak), 16. Przybyla (Krzak), 25. Kalus (Hladonik), 44. Przybyla (Šulek)

Konečné umístění

1. KRÁLOVŠTÍ LVI HRADEC KRÁLOVÉ