Mladí Oceláři pomohli kraji do finále!

02.03.2015 · Martina Sikorová
Během uplynulého víkendu se ve frýdecké Polárce odehrála východní část semifinále Mistrovství České republiky krajských výběrů do čtrnácti let. Z vítězství ve skupině a postupu do finále se v dresu Moravskoslezského kraje radovala také trojice mladých Ocelářů - Adam Raška, Matouš Čmiel (na fotce) a Šimon Mikler.

Ve dnech od 27. února do 1. března se ve Frýdku-Místku v rámci semifinálového turnaje východní skupiny Škoda Hockey Cupu střetl Moravskoslezský kraj s Vysočinou, Pardubickým, Královéhradeckým, Olomouckým, Jihomoravským a Zlínským krajem. Výběr hráčů moravskoslezského kraje do čtrnácti let si na turnaji připsal jen jedinou porážku a s největším počtem získaných bodů tak postoupil do finále, kde se o zlato utká 10. dubna s Prahou.

Hrací systém turnaje byl následovný. Kraje byly rozděleny do dvou skupin po sedmi, přičemž každý výběr odehrál na turnaji šest utkání (3 x 15 minut) s tím, že za vítězství se připisuji dva body. Za případnou remízu pak oba ze soupeřů získali po jednom bodu.

Adam Raška v dresu moravskoslezského výběru do čtrnácti let.

Výsledky Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj x Olomoucký kraj - 3:0

Branky a nahrávky: 7. Peterek (Grygar), 14. A. Raška (Zapletal), 24. Vojtovič (Beránek)

V úvodním zápase se moravskoslezští mladíci utkali s výběrem Olomouce, kterému nadělili tři branky, naopak sami neinkasovali a do tabulky si tak připsali první dva body.

Královéhradecký kraj x Moravskoslezský kraj - 4:2

Branky a nahrávky: 14. Síla (Morong, Poppel), 22. Síla, 39. Síla (Kašpar), 40. Morong (Poppel) - 6. Thiel (L. Raška), 21. Vojtovič (Pindel, Beránek)

O několik hodin později se ale Moravskoslezský kraj z výhry neradoval a to i přesto, že šel dvakrát do vedení, tato porážka ale nakonec byla na Škoda Hockey Cupu tou jedinou.

Pardubický kraj x Moravskoslezský kraj - 3:7

Branky a nahrávky: 21. Rohlík (Pejzl), 24. Zeman (Matěcha), 31. Pejzl (Zeman) - 9. Smička (Peterek, Revaj), 15. A. Raška (Pitucha), 22. A. Raška (Kylnár, Pavelek), 24. Kylnár (Revaj), 28. Kylnár (A. Raška, Revaj), 35. Revaj (A. Raška, Pitucha), 39. Čmiel (Beránek, Vojtovič)

Na góly bohatější utkání se odehrálo v sobotu, v Polárce padlo během čtyřiceti pěti minut celkem deset branek a protože většina z nich zamířila do sítě Pardubic, mohli moravskoslezští mladíci oslavit svou druhou výhru. Nejlepším hráčem svého týmu byl v tomto utkání zvolen Adam Raška

Moravskoslezský kraj x Jihomoravský kraj - 3:0

Branky a nahrávky: 34. Vojtovič, 43. Čmiel (Beránek, Vojtovič), 44. Kylnár (Pavelek)

Dalším soupeřem našeho kraje byl výběr z jižní Moravy, v tomto zápase padlo gólů podstatně méně, o všechny branky se ale postarali domácí mladíci, kteří si tak připsali další vítězství na tomto turnaji.

Moravskoslezský kraj x Zlínský kraj - 7:2

Branky a nahrávky: 9. Čípera, 10. Revaj (A. Raška), 16. Revaj (A. Raška, Kylnár), 17. Beránek (Thiel, Vojtovič), 20. Vojtovič (Beránek, Pindel), 23. Smička (Anlauf, Peterek) - 16. Sebera (Suhrada), 19. Mynář

První nedělní zápas pak opět nabídl gólovou podívanou, ve které těžili mladíci z Moravskoslezského kraje především z povedeného úvodu a nakonec dokráčeli za dalším bodovým ziskem do tabulky.

Kraj Vysočina x Moravskoslezský kraj - 2:6

Branky a nahrávky: 28. Juda (Rašín), 31. Křehlík (Najman) - 6. Peterek (Smička), 17. Smička (Peterek, Anlauf), 18. Vojtovič, 20. Smička (Peterek), 23. Vojtovič, 39. A. Raška (Revaj)

Poslední utkání sehráli mladíci z nejvýchodnějšího kraje republiky proti Vysočině, také v tomto zápase si již brzy vytvořili dostatečný náskok a po konci utkání mohli oslavit postup do finále.

Šimon Mikler na Škoda Hockey Cupu.

Sestava Moravskoslezského kraje

Brankáři: Jakub Dobeš, Maxim Kučera

Obránci: Filip Zapletal, Jan Thiel, Jakub Pitucha, Lukáš Raška, Roman Čípera, Vojtěch Pavelek, Ondřej Grygar, Pavel Srníček

Útočníci: Šimon Mikler, Matouš Čmiel, Adam Raška (všichni HC Oceláři Třinec), Adam Beránek, Jakub Kylnár, Jan Vojtovič, Vojtěch Pindel, Daniel Häring, Marek Revaj, Petr Smička, Jan Anlauf, Jonáš Peterek