Miloš Roman: Atmosféra je tady fantastická

17.04.2017 · Martina Sikorová
P O P R A D - Je mu teprve sedmnáct, na mistrovství světa hráčů do osmnácti let už ale bojuje podruhé. Řeč je o útočníkovi Miloši Romanovi, jenž v těchto dnech nastupuje v dresu slovenského národního týmu. Co talentovaný šikula prozradil po prvních zápasech na šampionátu?

V zápase proti Finům jste předvedli parádní obrat, nakonec ale přece jen slavilo Suomi. Jak moc mrzí, že jste nakonec prohráli?

„Bylo to dost smutné. Za stavu 0:3 jsme se dokázali vrátit do zápasu, vyrovnali jsme na 3:3 a pak jsme i chvíli vedli. Ve třetí třetině rozhodl celkem smolný gól, na to už se ale nedíváme a jdeme dál.“

Bitvu s Kanadou, kde jste vybojovali bod, hodně ovlivnil závěr první části, kdy jste inkasovali tři góly. Co se stalo?

„Myslím si, že první třetina byla z naší strany dobrá, až na ty poslední dvě minuty. Na to se musíme více koncentrovat, protože takové výpadky si nesmíme dovolit.“

Finsko a Kanada jsou hokejové velmoci. Zdálo se ale, že jste je místy dokázali přehrát. Nepřekvapilo tě to?

„Věřím svému mužstvu. Máme dobrý kolektiv. Už dříve jsme odehráli velmi dobré zápasy s Čechy nebo Švédy, které jsme dokázali porazit. Nevidím důvod, proč bychom měli být horší.“

Na šampionátu nastupuješ ve druhém útoku spolu se svým spoluhráčem z Třince, Patrikem Hrehorčákem. Je to pro tebe výhoda?

„Samozřejmě. Hraje se mi s ním super, stejně jako s Filipem Krivošíkem, kterého mám na druhém křídle. Rozumíme si na ledě i mimo něj, takže jsem rád, že můžeme hrát spolu.“

Už dnes vás čeká další zápas, ve kterém vyzvete Lotyšsko. Co od tohoto soupeře očekáváš?

„Lotyši budou hrát nepříjemný hokej a budou se víc snažit bránit. Ale myslím si, že herně jsme na tom lépe než Lotyšsko a musíme toho využít.“

Fanoušci vám na dosavadních zápasech vytvořili více než bouřlivou kulisu a dnes tomu pravděpodobně nebude jinak. Co na atmosféru v Popradu říkáš?

„Atmosféra je fantastická. Když nastupujeme na led, je to elektrizující. Podporu fanoušků cítíme už i při rozbruslení, je to fakt super a můžeme jim jen poděkovat.“