Matěj Loubal: Věřím, že další medaile přijdou

12.07.2016 · Martina Sikorová
Na nedostatek práce si v loňské sezóně gólman Matěj Loubal stěžovat rozhodně nemohl. Třineckou svatyni totiž bránil jak před střelami soupeřů v dorostenecké, tak v juniorské extralize. Na závěrečném turnaji v Litoměřicích ale bohužel mladý brankář vinou nemoci chyběl.

Matěji, do Třince jsi přišel před dvěma lety ze Žďáru nad Sázavou. Jak hodnotíš svůj krok, změnit působiště, s odstupem času?

„Za tuto příležitost jsem rád. Věděl jsem, že Třinec má kvalitní tým a že se bude držet vysoko, ale nečekal jsem, že získáme tolik medailí. Jsou tady špičkové podmínky a výborní trenéři. Moc se mi tu líbí a věřím, že další medaile přijdou.”

Loňskou sezónu jste zahájili se starším dorostem vlakovým výjezdem do Ruska. Jak na to vzpomínáš?

„Zážitek to byl nezapomenutelný, hlavně cesta vlakem. Trenéři mi dali na výběr mezi zápasem s CSKA a Dynamem Minsk. Vybral jsem si CSKA, tušil jsem, že budou silní a já raději chytám zápasy, kde mám hodně práce. Ukázalo mi to, že Třinec patří ke špičce i v evropském hokeji a vyhrát se dá s každým.”

Další zajímavý okamžik nastal v prosinci, kdy jsi naskočil do brány juniorského týmu.

„Zpočátku jsem si myslel, že půjde jen o záskok a do zápasů se nedostanu. Nakonec jsem odchytal třináct zápasů, z toho tři v play-off. Kdyby mi to někdo řekl před sezónou, nevěřil bych mu. Za tuto šanci musím trenérům poděkovat.”

Zachytal sis tak v obou nejvyšších mládežnických soutěží. Můžeš říct, zda je tam pro gólmana nějaký rozdíl?

„Rozdíl tam je. V juniorce je hra rychlejší a na všechno je méně času. Střely jsou tvrdší a hlavně jsou tam zkušenější hráči.”

V závěru sezóny jsi musel zvládnout porci tří zápasů ve čtyřech dnech. Zatímco juniorka bojovala o druhý bod ve čtvrtfinále, starší dorost ve stejné fázi balancoval na hraně vyřazení. Jak náročné to bylo?

„Bylo to náročné, ale důležitost zápasů jsem si do hlavy nepouštěl. Soustředil jsem se na to, abych podal co nejlepší výkon a pomohl týmu.”

Ve zmíněných zápasech jsi předvedl 76 úspěšných zákroků, jeden z nich však nad ostatními vyčníval. V zápase proti Dynamu za stavu 5:3 pálil do odkryté části třinecké klece Machala, jeho střelu jsi však zastavil povedeným zákrokem. Jak na to vzpomínáš?

„To bylo tehdy ze strany Pardubic dobře sehrané. Věděl jsem, že přesunout už se tam nestihnu, tak jsem tam dal aspoň lapačku a vyšlo to. Odmala se řídím heslem: Dokud není puk v bráně, udělej cokoliv, abys ho chytil.”

Bohužel závěrečný juniorský turnaj už jsi musel vinou nemoci sledovat mimo led.

„Mrzelo mě to. Držel jsem klukům palce a věřil v titul, v pátek jsme pak jeli s rodinou fandit přímo do Litoměřic.”

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary