Máme nejvyšší cíle, hlásí zástupci Ocelářů

09.09.2014 · Martin Stebel
V press centru nové WERK ARENY se v úterý 9. září konala tisková konference před zahájením Tipsport extraligy 2014/15. Zástupci třineckého klubu tradičně zhodnotili dosavadní průběh přípravného období a nastínili vize pro následující extraligový ročník, který bude pro Oceláře jubilejním dvacátým mezi českou hokejovou elitou.

Tiskové konference se zúčastnil viceprezident klubu Ing. Jan Czudek, generální ředitel Mgr. Pavel Marek, hlavní trenér Mgr. Jiří Kalous, kapitán týmu Rostislav Klesla a také zástupce kapitána Jiří Polanský.

Jaké hlavní myšlenky zazněly?

Jan Czudek: "Myslím, že mužstvo je na extraligovou sezonu kvalitně připraveno. Tým se podařilo vhodně doplnit. Přišli noví hráči, kteří se dobře adaptovali do mužstva. Do nové sezony tedy můžeme vstupovat s optimismem. Jaké budou naše ambice? Očekávání musí vycházet od nás. Neúspěch je, když nebudeme bojovat. Mně se hodně líbilo heslo v Chomutově během loňské sezony: "Kdo bojuje, může vyhrát. Kdo nebojuje, už prohrál." Když budu vidět a stadion bude přesvědčený, že kluci odevzdali všechno, mohou prohrát. I na druhé straně stojí tým, který chce vyhrát. Když bude z našeho hokeje cítit srdíčko, myslím, že všichni to náležitě ocení. Jsem rád, že se nám daří rovněž na evropské scéně. Rozhodně i tam chceme uspět a postoupit co nejdál. V Lize mistrů je finanční úspěch až v posledních dvou kolech. Z ekonomického hlediska je to jasné. V extralize se vám to nerentuje ani po vítězném finále. Ligu mistrů bereme naprosto vážně a chceme uspět!"

Pavel Marek: "Mohu potvrdit, že posily se zatím jeví velmi dobře. Obměna je dost velká, ale tým potvrzuje kvalitu i výkonnost. Je to podle našich představ. Nahradit Radka Bonka, Vencu Varaďu, Honzu Peterka nebo Martina Růžičku nebude vůbec snadné. Byli to klíčoví hráči a tým na nich několik sezon stál, ale nedá se vzpomínat a plakat nad rozlitým mlékem. Takhle to ve sportu prostě chodí. V hokeji občas obměna kádru přijde a my se s tím musíme vypořádat."

Jiří Kalous: "Tým i koncepce jsou tady stavěny tak, aby se uspělo. Jdeme za vítězstvím a chci jen říct, co tady obecně postrádám u nás v Česku ve sportu a v hokeji. Mně se mnohdy zdálo, že neunášíme roli favorita. Že se té role kolikrát bojíme, nejsme na ní zvyklí. Vždycky se nám hrávalo líp, když se od nás nic nečekalo. S obrovským tlakem jsme se neuměli vyrovnat a nastává čas, aby i tahle pozice byla vnímána tak, že patří do sportu. Pokud máte vytvořeny podmínky pro svou práci a děláte práci tak, jak chcete dělat, role favorita přijde a je třeba umět se s tím vyrovnat a postavit se tomu čelem. A co je nejtěžší, tu roli obhájit, zvládnout a uspět. My se na to připravujeme, protože jsme do role favorita stavěni. My se té role nezříkáme, já osobně roli favorita přijímám a těším se na to, protože je to pro nás všechny obrovská výzva a pro spoustu kluků nová pozice v tom, že od začátku ví, jakou roli v sezoně mají. Pokusíme se jí naplnit. Toužíme uspět, ale zároveň máme respekt. Pokora je jednou z nejzákladnější věci, kterou tým musí mít. My víme, že nám žádný soupeř nedá nic zadarmo. Čeká nás nesmírně těžká sezona, ale věříme si."

Jiří Polanský: "Novinkou v pravidlech bude hybridní icing a taky zeštíhlení středního pásma. Jsem překvapený, jak rychle si na to kluci zvykli a jak rychle se nám signály dostaly do krve. V útočné třetině z pohledu útočníka jen neutočíte, ale dáváte si taky pozor na to, aby vám týmy neujely. Předtím jsme mohli hrát vzadu volněji. Ale je to dobře. Máme rychlé hráče a vystřelené puky či úmyslné vyhození by nám mohlo vyhovovat."

Rostislav Klesla: "Všechny týmy mají určitou kvalitu a nebude to vůbec jednoduché. Cíl je logický, jsme do role favorita pasováni. Sezona bude těžká, my to víme. Nechceme vypustit žádný zápas, musíme hrát naplno za jakéhokoliv stavu. S kvalitou a podmínkami, které máme, s očekáváním vedení, tohle všechno cítíme. Tlak na naše výkony a výsledky bude velký. Nic to nemění na tom, že hokejem žijeme a budeme se jim chtít bavit."

Dres HC Oceláři Třinec pro extraligovou sezonu 2014/15.