Lukáš Doudera: Doufám, že tady uděláme medaili

19.04.2016 · Zuzana Spurná, Martina Sikorová
V americkém Grand Forks v těchto dnech probíhá mistrovství světa hráčů do osmnácti let, kterého se v dresu českého týmu účastní také člen zlatého juniorského výběru třineckých Ocelářů Lukáš Doudera.

Začátkem dubna vybojoval s juniorkou mistrovský titul, o pár dní později už Lukáš Doudera cestoval s českou osmnáctkou do Spojených států. ”Moc si to užívám. Potom, co jsme v Třinci vyhráli titul, jsem se sem hrozně těšil a doufám, že tady taky uděláme medaili. Je to tady úžasné.”

Start ale národnímu týmu v Grand Forks příliš nevyšel. Byť Češi předvedli proti Finům a Kanadě velmi slušný výkon, po těchto dvou utkáních měli na svém kontě jen jediný bod. Zápas s Dánskem ovšem vyšel hráčům se lvem na prsou na výbornou a na jeho konci slavili čeští mladíci vítězství 9:2. ”Dánové ukázali, že jsou velice silný soupeř a hrálo se s nimi těžce. Řekli jsme si v kabině, že do toho musíme dát všechno a že musíme vyhrát, což se nám naštěstí povedlo.”

Jako poslední se do listiny střelců zapsal právě Lukáš Doudera, který překonal dánského gólmana pouhou sekundu před závěrečnou sirénou. ”Libor (Hájek) to tam dostal na modrou, tak jsem na něj křičel, ať vystřelí. Libor to ale udělal úplně výborně. Naznačil střelu, všechno to strhl na sebe, nahrál mi, já jsem zavřel oči a propálil to. Podíval jsem se na časomíru, ještě běžela, tak jsem věděl, že gól bude platit.”

Na mistrovství světa do osmnácti let ale není Lukáš Doudera jediným zástupcem Ocelářů. Do Grand Forks odcestovali také slovenští útočníci Miloš Roman a Jakub Lacka. “Bydlíme spolu na hotelu, tak za nimi občas skočím na pokoj a pošťuchuju je. Oba dva jsou šikovní hráči a budeme si na ně muset dát pozor, stejně jako na celý slovenský tým. Doufám, že je porazíme a pak se jim budu moci smát.”

S reprezentačním týmem se momentálně připravuje také starší z bratrské dvojice, Milan. ”Před zápasem s Dánskem jsme si volali, přál mi hodně štěstí. Říkal, že ve středu letí do Finska, tak jsem mu taky popřál hodně štěstí. Jsem hrozně rád, že se drží a bojuje o místo na mistrovství.”

Osmnáctiletý bek si plně uvědomuje, že aktuální ročník může mít pro další vývoj jeho profesionální kariéry zásadní význam. “Řadím tuhle sezónu zatím jako nejdůležitější v kariéře. Snažím se dělat všechno naplno, už jen kvůli draftu, je to můj sen.” A vysněný klub? “Je mi to asi jedno. Mám hrozně rád New York Rangers a Chicago Blackhawks, ale nejdůležitější pro mě je, abych se tam dostal,” uzavírá talentovaný obránce.

FOTO: Karel Málek.

Dnes v 17:30 | Jun.