Lídr jede na led nováčka, Oceláře čeká Olomouc

23.10.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Dlouhých osmnáct let nehráli Oceláři na ledě olomouckého zimního stadionu extraligový duel. V pátek se ale vše změní. Aktuálně vedoucí celek tabulky zavítá do hanácké metropole, od osmnácti hodin je na programu patnácté kolo extraligy. Vrátí se Oceláři se třemi body?

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje svým patnáctým dílem. Třinecké Oceláře čeká pátý venkovní duel sezóny, v pátek se Slezané představí na ledě nováčka, týmu HC Olomouc. Utkání startuje od pátečních osmnácti hodin, povede se Ocelářům získat další tři body?

HC Olomouc

Hanáci se po dlouhých osmnácti letech vrátili do extraligy, v dosavadním průběhu sezóny si zatím vedou průměrně. Olomoučtí ze čtrnácti duelů vyhráli v šesti případech, momentálně ale na své straně drží sérii dvou výher. Obě přišly po základní hrací době, naposledy se Mora radovala v pražské O2 aréně, když porazila Slavii 3:2 po nájezdech.

"Myslím, že trošičku víc ze hry jsme jinak měli my. Mám radost, že jsme Slavii oplatili porážku z prvního kola. Mohlo to dopadnout jinak. Nájezdy jsou loterie. Máme radost, že se to tentokrát přiklonilo na naši stranu. Výsledek je pro nás hodně cenný," řekl trenér Jiří Dopita po výhře v Praze.

Kohouty v dalším kole čeká soupeř z kategorie nejtěžších, na jejich led zavítá lídr extraligy, Oceláři Třinec. "Chceme s nimi odehrát vyrovnané utkání, ne aby to dopadlo tak, jako minule tam, ale držet s nimi krok do konce zápasu a zkusit získat nějaký ten bod. Tři by byly nejlepší samozřejmě, to je jasné,“ řekl Erik Hrňa pro klubový web. "Hlavně nesmíme faulovat, protože v Třinci jsme měli hodně vyloučených. Když budeme hrát pět na pět, myslím, že máme šanci uspět,“ dodal olomoucký útočník.

Poslední zápas Olomouce:
19. října: HC Slavia Praha – HC Olomouc 2:3 sn (2:1, 0:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Klhůfek (Vas, Poletín), 10. Bednář (Valach, Školiak) – 4. Hrňa (Marosz, Skrbek), 44. Jergl (Patera, Buc), rozh. náj. Marosz.

Sestava Olomouce v posledním zápase: Trvaj – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Rašner – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Jergl – Laš, Herman, Hrňa – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.

Na začátku září se Erik Hrňa přesunul na hostování do Olomouce, tato změna mu zatím velmi prospívá. Hrňa v průměru hraje necelých šestnáct minut, na kontě má již osm branek a je tak nejlepším střelcem Mory. FOTO: Karolina Martinková (www.hc-olomouc.cz)

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se po prohře se Spartou opět vrátili do vítězného rozpoložení, když ve čtrnáctém kole doma porazili Pardubice. Získané tři body upevnily Slezanům první příčku v tabulce, momentálně na druhý Litvínov mají náskok šesti bodů, druhá Verva má ale stále jeden zápas k dobru.

"Ke každému zápasu přistupujeme velmi poctivě, nepřipouštíme si žádnou nervozitu. Po prohře se Spartou jsme nevěšeli hlavy, do zápasu jsme šli v pozitivní náladě. Vyhráli jsme, máme důležité body," řekl po výhře nad Pardubicemi útočník Vladimír Dravecký.

V patnáctém kole se hráči s dráčkem na prsou představí na ledě nováčka z Olomouce. V prvním vzájemném měření sil v této sezóně byli lepší Oceláři, kteří ve WERK ARENĚ Olomouc porazili 6:1. "Musíme se soustředit na náš výkon, chce to maximální koncentraci od úvodní minuty. Víme, že Olomouc doma hraje moc dobře, proto z naší strany určitě nehrozí podcenění. Dobře se připravíme a snad vyhrajeme," řekl Lukáš Galvas k pátečnímu střetnutí.

Poslední zápas Ocelářů:
19. října: HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Dravecký (Jašek, Klesla), 34. Kreps (Nosek, Dravecký), 40. Polanský (Klesla, Adamský), 47. Roth (Kreps, Polanský), 59. Orsava (Žejdl) – 23. Mojžíš (Marcinko, Semorád), 58. Nahodil (Tybor, Marcinko).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – Klesla (C), Roth, M. Doudera, Galvas, Linhart, Nosek, L. Doudera, Trončinský – Dravecký, Kreps, Jašek – Adamský, Polanský (A), Irgl – Orsava, Žejdl, Rákos – Kindl, Růžička, Cienciala.

V prvním zápase s Olomoucí se nejvíce dařilo Tomáši Plíhalovi. Šikovný útočník zaznamenal čistý hattrick. Pak se ale třinecký forward zranil a vynechal několik zápasů. Plíhal v posledních dnech již trénuje s týmem, jeho start v pátečním střetnutí je ale nejistý.

Poslední vzájemný zápas

Druhé kolo Tipsport extraligy přineslo po dlouhé době další vzájemnou extraligovou bitvu těchto dvou soupeřů. Olomoučtí zavítali do třinecké WERK ARENY a hned v úvodní minutě se zásluhou extřineckého Hrni dostali do vedení. Slezané ale ještě v téže třetině dokázali vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch a po dalších brankách si dokráčet k zaslouženému vítězství 6:1.

16. září: HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Kreps (Klesla, Roth), 8. Irgl (Adamský, Polanský), 32. Adamský (Polanský, Irgl), 33. Plíhal (Kreps), 43. Plíhal, 52. Plíhal (Irgl, Roth) – 1. Hrňa (Laš, Patera).

O zápase

Hrací den: 15. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 24. října 2014, 18:00
Místo utkání: Zimní stadion Olomouc