Legenda Radek Bonk se rozhodl ukončit svou úspěšnou kariéru

19.5.2014, Klub

Jeden z nejlepších a nejúspěšnějších českých hokejistů posledních dvaceti let Radek Bonk se rozhodl ukončit kariéru. Po Václavu Varaďovi a Janu Peterkovi tak přišli třinečtí Oceláři o dalšího úspěšného hráče a kapitána, který před třemi roky přivedl Oceláře k titulu.

Dlouholetý kapitán Ocelářů a mistr světa z Vídně Radek Bonk rozhodnutí nepokračovat ve své kariéře dnes oznámil vedení klubu. O konci své úspěšné kariéry již mluvil po posledním třineckém ligovém zápase této sezóny - semifinále play-off ve Zlíně. Přestože vedení třineckého klubu se zhruba měsíc snažilo třineckou legendu přesvědčit v pokračování aspoň o další ligovou sezónu, Radek se ale z osobních důvodů rozhodl nepokračovat.

Radek Bonk se narodil 9. ledna 1976 v Krnově. Většinu své kariéry strávil tento robustní centr v zámoří. V nejslavnější soutěži světa oblékal dres Montrealu, Nashvillu (v obou těchto týmech strávil po dvě sezóny) a Ottawy, za kterou sehrál celkem 732 zápasů a nasbíral 412 bodů (155 + 257). V národním mužstvu si zahrál například na Světovém poháru 1996 nebo tentýž rok a "zlatém" MS ve Vídni. Od října 2009 hrál za HC Oceláři Třinec.

Kapitáne, děkujeme!

Aktuální zápasy
17.kolo | úterý 28.10.2014

VIT TRI TRI
Vítkovice
Třinec

neděle 2.11.2014|15:00|TRI - LIB
středa 12.11.2014|17:30|PLZ - TRI
pátek 14.11.2014|17:30|MBL - TRI

"Dravec" v repre výběru

29.10.Jméno útočníka Ocelářů Vladimíra Draveckého figuruje v nominaci slovenského reprezentačního kouče Vladimíra Vůjtka staršího na Německý pohár (7. - 9. listopadu 2014, Mnichov).

Vstupenky na Liberec!

29.10.Na webu Ticketportal.cz si nyní můžete zakoupit vstupenky na nejbližší extraligový duel třineckých Ocelářů proti Bílým Tygrům Liberec (neděle 2. listopadu, od 15:00 hod.) ZDE

VIT vs. TRI na ČT SPORT

28.10.Prohlédněte si gólový videosestřih z vítězného utkání třineckých Ocelářů ve Vítkovicích ZDE

Třinecká jubilea

24.10.V dnešním prohraném utkání na ledě Olomouce, odkud Oceláři vezou alespoň bod za prohru 4:5 po prodloužení, odehrál Marek Trončinský svůj celkově 300. zápas v nejvyšší ligové soutěži. Trončinský si premiéru v extralize odbyl v sezóně 2005/06 v barvách Kladna, dále oblékal Liberce a od loňské sezóně také Ocelářů. V třech stech utkání nasbíral 77 kanadských bodů (20+57).

Jubilejní zápas zaznamenal také snajpr Zbyněk Irgl, který dnes odehrál historicky svůj 438 utkání v nejvyšší soutěži (kromě 15 letošních zápasů všechny v barvách Vítkovic, poprvé už v sezóně 1998/1999). V této sadě utkání nasbíral kulatých 200 kanadských bodů za 112 branek a 88 asistencí.

Fansop
» Cesta za titulem (350 Kč)
» Minidres Růžička (150 Kč)
» Kšiltovka chili (350 Kč)