Legenda Radek Bonk se rozhodl ukončit svou úspěšnou kariéru

19.5.2014, Klub

Jeden z nejlepších a nejúspěšnějších českých hokejistů posledních dvaceti let Radek Bonk se rozhodl ukončit kariéru. Po Václavu Varaďovi a Janu Peterkovi tak přišli třinečtí Oceláři o dalšího úspěšného hráče a kapitána, který před třemi roky přivedl Oceláře k titulu.

Dlouholetý kapitán Ocelářů a mistr světa z Vídně Radek Bonk rozhodnutí nepokračovat ve své kariéře dnes oznámil vedení klubu. O konci své úspěšné kariéry již mluvil po posledním třineckém ligovém zápase této sezóny - semifinále play-off ve Zlíně. Přestože vedení třineckého klubu se zhruba měsíc snažilo třineckou legendu přesvědčit v pokračování aspoň o další ligovou sezónu, Radek se ale z osobních důvodů rozhodl nepokračovat.

Radek Bonk se narodil 9. ledna 1976 v Krnově. Většinu své kariéry strávil tento robustní centr v zámoří. V nejslavnější soutěži světa oblékal dres Montrealu, Nashvillu (v obou těchto týmech strávil po dvě sezóny) a Ottawy, za kterou sehrál celkem 732 zápasů a nasbíral 412 bodů (155 + 257). V národním mužstvu si zahrál například na Světovém poháru 1996 nebo tentýž rok a "zlatém" MS ve Vídni. Od října 2009 hrál za HC Oceláři Třinec.

Kapitáne, děkujeme!

Aktuální zápasy
PK5 | neděle 13.3.2016

ZLN TRI TRI
Zlín
3:2p

čt 4.8.2016|17:00|TRI - OLO
čt 11.8.2016|18:00|TRI -
so 13.8.2016|18:00|TRI -

Roman na draftu KHL

24.5.Na každoročním draftu KHL, který se konal včera v Moskvě, byl vybrán také hokejista HC Oceláři Třinec. Slovenský účastník KHL Slovan Bratislava sáhl ve 3. kole po třineckém forvardovi Miloši Romanovi.

MS IA v Katowicích

29.4.Dnes večer skončilo pátým hracím dnem mistrovství světa divize I skupiny A, které se hrálo v polských Katowicích. Postup do elitní skupiny mistrovství světa pro rok 2017 si vybojovali hráči Slovinska, za něž nastoupil i obránce Jurij Repe, který se letos objevil také v barvách Ocelářů. Repe v 5 zápasech nastřádal 2 kanadské body (1+1) a 4 trestné minuty. Na druhém místě skončili Italové, kteří si za rok zahrají elitní skupinu v případě, že letos na sestupovém místě neskončí Německo nebo Francie, tedy pořadatelské země příštího MS. Na třetím místě skončili domácí Poláci, jen vinou úvodní prohry v zápase s Itálií minulou sobotu. Za naše severní sousedy hrál Aron Chmielewski a v 5 zápasech měl 3 kanadské body (2+1) a 8 trestných minut.

Tiskovka HCO na youtube

24.4.V pondělí 25. dubna od 11:00 hod. se v press centru třinecké WERK ARENY bude konat tisková konference s představiteli klubu (Pavel Marek, Vladimír Kýhos, René Mucha). Hlavními tématy setkání budou - kádr pro sezonu 2016/17, příprava A-týmu + přátelské zápasy, 3. ročník Steel Cupu a otevření nové MINI WERK ARÉNY. Z tiskové konference budeme prostřednictvím klubového youtube kanálu vysílat video přenos. ZDE

Letecké záběry MWA

20.4.V rychlém tempu pokračují práce na tréninkové mini WERK ARENĚ, která bude už brzy zkolaudována a od nové sezony poslouží především mládežnickým celkům HC Oceláři Třinec. Podívejte se na unikátní letecké videozáběry nové stavby na Frýdecké ulici. ZDE