Legenda Radek Bonk se rozhodl ukončit svou úspěšnou kariéru

19.5.2014, Klub

Jeden z nejlepších a nejúspěšnějších českých hokejistů posledních dvaceti let Radek Bonk se rozhodl ukončit kariéru. Po Václavu Varaďovi a Janu Peterkovi tak přišli třinečtí Oceláři o dalšího úspěšného hráče a kapitána, který před třemi roky přivedl Oceláře k titulu.

Dlouholetý kapitán Ocelářů a mistr světa z Vídně Radek Bonk rozhodnutí nepokračovat ve své kariéře dnes oznámil vedení klubu. O konci své úspěšné kariéry již mluvil po posledním třineckém ligovém zápase této sezóny - semifinále play-off ve Zlíně. Přestože vedení třineckého klubu se zhruba měsíc snažilo třineckou legendu přesvědčit v pokračování aspoň o další ligovou sezónu, Radek se ale z osobních důvodů rozhodl nepokračovat.

Radek Bonk se narodil 9. ledna 1976 v Krnově. Většinu své kariéry strávil tento robustní centr v zámoří. V nejslavnější soutěži světa oblékal dres Montrealu, Nashvillu (v obou těchto týmech strávil po dvě sezóny) a Ottawy, za kterou sehrál celkem 732 zápasů a nasbíral 412 bodů (155 + 257). V národním mužstvu si zahrál například na Světovém poháru 1996 nebo tentýž rok a "zlatém" MS ve Vídni. Od října 2009 hrál za HC Oceláři Třinec.

Kapitáne, děkujeme!

Aktuální zápasy
F5 | neděle 19.4.2015

TRI LIT LIT
Třinec
2:1sn
Litvínov

úterý 21.4.2015|18:20|LIT - TRI

TRI vs. LIT na ČT SPORT

20.4.Prohlédněte si gólový videosestřih a ohlasy pátého utkání finálové série třineckých Ocelářů proti Vervě Litvínov ZDE

Slavia padá do 1. ligy

17.4.Slavia Praha po 21 sezonách v extralize sestupuje do první ligy. Rozhodlo o tom dnešní předposlední kolo baráže, v němž Pražané prohráli na ledě Chomutova 2:3 v prodloužení. Jelikož Olomouc dnes uspěla v Českých Budějovicích 4:1, sešívaní se už nemohou posunout ze třetí, nepostupové příčky. V příštím ročníku extraligy tak soupeřem Ocelářů bude znovu Olomouc, kterou doplní Chomutov.

Zlato pro kraj

10.4.Dnes se v Jihlavě uskutečnilo finále krajských výběrů do čtrnácti let mezi našim krajem a Prahou. Z vítězství 4:1 se nakonec radovali hráči Moravskoslezského kraje, ve kterém se představili také tři Oceláři, Šimon Mikler, Matouš Čmiel a dvougólový střelec Adam Raška.

Mladí Oceláři v repre

10.4.

V Bratislavě v těchto dnech probíhá Turnaj čtyř, na který s nově tvořeným výběrem do dvaceti let odcestoval také juniorský útočník Michal Kovařčík.

Vrchol sezóny před sebou mají reprezentanti do osmnácti let. Ke slovenskému výběru se připojili obránce Michal Roman a útočník Matej Murín, k českému pak obránce Marian Adámek a útočník Lukáš Jašek.

Během tohoto víkendu se uskuteční Turnaj čtyř také v Rusku, kam s výběrem do sedmnácti let odcestují také obránci Lukáš Doudera, Filip Haman a útočník David Kofroň.

Fansop
» Cesta za titulem (350 Kč)
» Minidres Růžička (150 Kč)
» Kšiltovka chili (350 Kč)