Legenda Radek Bonk se rozhodl ukončit svou úspěšnou kariéru

19.5.2014, Klub

Jeden z nejlepších a nejúspěšnějších českých hokejistů posledních dvaceti let Radek Bonk se rozhodl ukončit kariéru. Po Václavu Varaďovi a Janu Peterkovi tak přišli třinečtí Oceláři o dalšího úspěšného hráče a kapitána, který před třemi roky přivedl Oceláře k titulu.

Dlouholetý kapitán Ocelářů a mistr světa z Vídně Radek Bonk rozhodnutí nepokračovat ve své kariéře dnes oznámil vedení klubu. O konci své úspěšné kariéry již mluvil po posledním třineckém ligovém zápase této sezóny - semifinále play-off ve Zlíně. Přestože vedení třineckého klubu se zhruba měsíc snažilo třineckou legendu přesvědčit v pokračování aspoň o další ligovou sezónu, Radek se ale z osobních důvodů rozhodl nepokračovat.

Radek Bonk se narodil 9. ledna 1976 v Krnově. Většinu své kariéry strávil tento robustní centr v zámoří. V nejslavnější soutěži světa oblékal dres Montrealu, Nashvillu (v obou těchto týmech strávil po dvě sezóny) a Ottawy, za kterou sehrál celkem 732 zápasů a nasbíral 412 bodů (155 + 257). V národním mužstvu si zahrál například na Světovém poháru 1996 nebo tentýž rok a "zlatém" MS ve Vídni. Od října 2009 hrál za HC Oceláři Třinec.

Kapitáne, děkujeme!

Aktuální zápasy
51.kolo | pátek 27.2.2015

TRI ZLN ZLN
Třinec
Zlín

neděle 1.3.2015|18:20|SPA - TRI
pátek 13.3.2015|17:00|TRI -
sobota 14.3.2015|17:00|TRI -

Vstupenky TRI vs ZLI

27.2.Na dnešní utkání Ocelářů se Zlínem (18:20) je vyprodáno do sektoru hostů. Naopak zbývá několik posledních vstupenek na stání. Ty si můžete zakoupit jako obvykle dvě hodiny před zahájením utkání na pokladně WERK ARENY.

Cena fair-play

25.2.V aule Gong v dolních Vítkovicích se dnes konalo vyhlášeni ankety "Sportovec roku 2014 Moravskoslezského kraje". Cenu fair-play získal devatenáctiletý Ocelář ONDŘEJ KOVAŘČÍK.

Člen juniorského kádru a čerstvě i A-týmu během utkání proti Spartě v srpnu 2014 opravil při nájezdech verdikt rozhodčích. Přiznal, že místo gólu trefil spojnici horní a boční tyčky. A i když pak Oceláři nájezdy prohráli, sklidil Ondřej od spoluhráčů i trenérů pochvalu. Ondrovi gratulujeme a věříme, že jeho férový čin bude pro všechny inspirací.

Prezidentská trofej

25.2.Připomínáme, že už v pátek po konci utkání Ocelářů se Zlínem, bude vítězům základní části oficiálně předán Prezidentský pohár. Trofej včetně podstavce měří na výšku 66 centimetrů, šířka činí 37 centimetrů, korpus pak 43 cm. Podstavec je vyroben z olšového dřeva, pohár tvoří pozlacená a postříbřená alpaka. Pohár váží 22 kilogramů

Hymna na radiu Čas Rock

25.2.Už ve středu se můžete těšit na premiérové zveřejnění nové hymny Ocelářů na radiu Čas Rock. V reportáži si prohlédněte zákulisí natáčení v ostravském studiu ZDE