Kladno bylo lepší, přiznal Hamerlík

04.10.2012 · Redakce
Kladno - Třinecký brankář Peter Hamerlík po šlágru kola na Kladně přiznal, že byl soupeř lepší. Mrzel ho hlavně slabý důraz v zakončení. "Bylo to z naší strany ustrašené," řekl.

Petře, šlágr kola a boj o první místo nedopadl, jak byste středeční zápas zhodnotil?
Myslím si, že bylo Kladno celý zápas lepší. My jsme sice nehráli špatně, ale naše hra to nebyla. Bylo to z naší strany dost ustrašené, čekali jsme, co udělají oni.

Ubránili jste jako první tým v lize formaci NHL v čele s Jágrem. Připravovali jste se nějak na ní?
Určitě ne. Dostali jsme tři branky i tak a je jedno, kdo nám je dal. Kladno díky nim vyhrálo.

Přes to všechno, jak těžké je proti té lajně hrát a z vašeho pohledu brankáře i chytat?
Je vidět, že se na ledě vidí a ví o sobě. Nepanikaří, hledají si ještě lepší pozici, hrají si a baví je to. Už jsem ale chytal na mistrovství světa a nejsem dvacetiletý kluk. Pro mě to nijak speciální nebylo.

Formaci, která válcovala ligu, se vám podařilo ubránit, ale k bodům to nevedlo, proč?
Měli jsme šance, ve kterých jsme nebyli důrazní. Málo jsme se tlačili do brány a hráli mizerně přesilovky. Kladno dalo trochu šťastné góly, nám to tam nespadlo.

Zlomily vás dvě branky na přelomu druhé a třetí třetiny. Nepřišlo nějaké podcenění?
Určitě ne. První branka byla po buly při hře čtyři na čtyři. Zůstal tam na chvíli volný hráč, druhá branka zase padla po hrubici ve středním pásmu. Takové věci se stávají.

Kladno o Třinci řeklo, že s lepším soupeřem ještě nehrálo. Jak to po šlágru kola vidí Oceláři?
Hráli výborně. Ne jen jejich pětka ze zámoří, ale i další lajny. Jestli byli nejlepší, to nechci říkat, ale hráli fakt parádně. Dobruslovali nás, napadali, hráli agresivní hokej. Byl to velmi dobrý soupeř.