Kamil Kreps: Už jsem tu trefu potřeboval

19.10.2014 · Martin Stebel
Po pátečním neúspěchu proti Spartě se Oceláři dokázali rychle zmátořit a nedělního rivala z Pardubic díky kompaktnímu výkonu zdolali 5:2. Velice důležitou trefu na 2:1 zaznamenal po polovině utkání Kamil Kreps, jenž pohotově tečoval prudkou ránu Davida Noska. "Tyhle situace občas zkoušíme v tréninku," přiznává 29letý útočník.

Střetnutí Ocelářů s Pardubicemi bylo jasným šlágrem 14. kola Tipsport extraligy. Proti sobě se postavil první a druhý tým tabulky. Obecenstvo ve WERK ARENĚ vidělo skutečně zajímavé a svižné představení: "Zápas měl vysoké tempo, hrálo se nahoru-dolů. Přijel k nám kvalitní soupeř, měli jsme to opravdu komplikované. Pardubice praktikují fyzický hokej, který je založen na kvalitním bruslení. Minulá porážka se Spartou na nás nemohla zanechat stopy, dnes to byl jiný příběh. Stav 5:2 vypadá celkem jasně, ale měli jsme to těžké. Jsme moc rádi za tři body!"

Díky tělesnému somatotypu je Kamil Kreps hráčem, kterému by nemělo být cizí důraznější pojetí hokeje. Svou postavu tedy umí vhodně použít v předbrankovém prostoru, kde je zapotřebí pohotově clonit a dorážet. V podobném duchu padla jeho branka: "Výbornou práci odvedl Vlado Dravecký, který zavezl puk do pásma, neukvapil se, poté skvěle vypálil Keson (David Nosek - pozn. autora). Stačilo stát před brankou a lehce tečovat, naštěstí to šlo do sítě. Občas tyhle situace zkoušíme v tréninku. Už jsem tu trefu potřeboval," usmál se šťastný střelec.

Gólová radost Kamila Krepse a Davida Noska, Oceláři vedou 2:1! foto: Marian Ježowicz.

Stejně jako v pátek i tentokrát náš respondent nastoupil v útočné formaci s Lukášem Jaškem a Vladimírem Draveckým. Zdá se, že tahle spolupráce zatím funguje na výbornou: "Musím spoluhráče jen chválit. Kluci dobře pracují, jsou to skvělí partneři. Mají rychlost i smysl pro nahrávku. Jsou to poctiví pracanti, myslím si, že jsme si docela sedli," tvrdí zkušený světoběžník, pro něhož to je premiérová sezona v české nejvyšší soutěži.

Minulý ročník strávil ve finské lize, předtím hrál taky v NHL a KHL, působil rovněž ve švýcarské soutěži. Jak tedy v kontextu těchto zkušeností hodnotí úroveň české extraligy? "Každá liga je specifická, v Evropě se hraje pestrý hokej. V Česku je to hlavně technická hra, je tady hodně šikovných hráčů. Vždy je to hlavně o zvyku, je třeba se rychle přizpůsobit. Máme za sebou 14 kol a věřím, že jsem se na českou extraligu už adaptoval," říká rodák z Litoměřic, který nešetří slovy chvály na téma zázemí, které poskytuje místní aréna: "Je o nás super postaráno, zázemí je na nejvyšší úrovni. V hokeji jsem toho zažil hodně, byl jsem v Americe i Finsku. Myslím si, že mohu porovnávat, ale tenhle stadion je opravdu špičkový. Musím říct, že mi v Třinci vůbec nic nechybí. Navíc se daří týmu, což je naprostá paráda!"

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary