Kádr Ocelářů opouští Josef Hrabal, přichází obránce Marek Trončinský

12.01.2014 · Martin Stebel, Michal Samiec
Nedělní utkání proti Pardubicím bylo posledním letošním startem za Oceláře pro Josefa Hrabala, který přestupuje do týmu KHL - Sibir Novosibirsk. Naopak k třineckým Ocelářům dnes přestoupil pětadvacetiletý obránce Marek Trončinský z mužstva KHL Slovanu Bratislava. V třineckém klubu uzavřel víceletý kontrakt.

Obránce Josef Hrabal patří mezi talenty vsetínské hokejové líhně. Do nejvyšší soutěže nakouknul na Valašsku již v 17 letech. Ze Vsetína odešel na zkušenou do Ruska - v Čerepovci působil necelé dvě sezóny. Po odchodu z Ruska zkusil štěstí za mořem, do kádru Edmontonu Oilers, který jej v roce 2003 draftoval, se však neprobil. Sezónu 2008/09 dokončil ve Švédsku, následně se vrátil zpět do Česka - vybral si pro další kariéru Třinec. Pod Javorovým byl od léta 2009 - odehrál zde kompletní čtyři sezóny, v nichž získal mistrovský titul, v rozehraném pátém ročníku odchází opět do velké východní země. V barvách Ocelářů odehrál celkem 266 utkání, v nichž si připsal 121 kanadských bodů (30 branek a 91 asistencí).

Defenzivu Ocelářů posílí po Davidu Noskovi v krátké době druhé jméno. Do týmu působícího ve Werk aréně přichází pětadvacetiletý Marek Trončinský. Jedenáctinásobný český reprezentant okusil první start v nejvyšší soutěži v sezóně 2005/06 na Kladně, kam se dostal přes mládežnické týmy Ústí nad Labem a Litvínova. Z Kladna se po pěti sezónách stěhoval do Liberce, kde vyrostl v jednoho ze stěžejních obránců Bílých Tygrů. Pod Ještědem mu stačily dvě sezóny, aby ukázal své schopnosti týmům z KHL. V létě 2012 z Liberce odešel do Chanty Mansijska, kde působil ještě v tomto ročníku. V této sezóně se však z Uralu stěhoval blíž rodné zemi, do Třince totiž přichází z jiného klubu KHL - ze Slovanu Bratislava. Trončinský v KHL odehrál za dvě sezóny 97 utkáních, v nichž nashromáždil 39 kanadských bodů (12+27).