Junior Ondřej Kovařčík: Vyhrát takovým způsobem by mi nedělalo radost

26.08.2014 · Martin Stebel
Během víkendového utkání juniorské extraligy mezi třineckými Oceláři a pražskou Spartou se znovu potvrdilo, že pojem "hrát v duchu fair-play" není pouze vyčpělou a bohapustou frázi, ale má ve světě sportu stále nezastupitelné místo. Hlavním aktérem situace byl třinecký útočník Ondřej Kovařčík.

Mladí Oceláři nevstupovali do utkání v roli favorita, jelikož přivítali tabulkového lídra. Přesto domácí tým díky značné aktivitě vedl po úvodní části 3:1. Sparťané zaznamenali kontaktní branku v poslední třetině, vyrovnání přišlo teprve v dramatickém závěru minutu před koncem. Prodloužení vítěze neurčilo, šlo se proto do nájezdové loterie, kde právě Ondřej Kovařčík byl málem prvním úspěšným exekutorem. Vše ale bylo nakonec jinak: "V nájezdu jsem střílel nahoru a puk trefil prostor někde u spojnice tyče a břevna. Bylo to hrozně rychlé, hlavní sudí sice stál blízko, ale zřejmě situaci viděl jinak a rukou okamžitě ukázal, že gól platí. Až potom jsem zaregistroval, že celá sparťanská lavička hlasitě protestuje. Ke hlavnímu rozhodčímu Jeřábkovi poté přijeli i čároví, celou situaci ještě jednou společně řešili."

Ondřej Kovařčík v souboji proti Spartě. foto: Vojtěch Vladár.

Talentovaný útočník mezitím odjel na střídačku, kde nejprve panovala radost jeho spoluhráčů a trenérského týmu. Devatenáctiletý Ondřej Kovařčík ovšem vnitřně cítil, že musí ulevit svému svědomí a veřejně sdělit pravdu: "Byl jsem rozhodnutý, že pokud ten nájezd uznají, zajedu za nimi a řeknu, že to gól nebyl. Puk se odrazil přímo přede mnou, proto jsem tušil, že tohle nemůže platit. Rozhodčí se ale stále dlouho dohadovali, rozložilo se mi to v hlavě, proto jsem za nimi jel a vše vysvětlil," popisuje poněkud kontroverzní událost, kvůli které Oceláři ztratili nadějně rozehrané utkání. Sparťanům se totiž v následující sérii povedlo vsítit rozhodující branku: "Kvůli klukům mě samozřejmě mrzí, že jsme prohráli, ale nikdo mi v kabině po zápase nic nevyčítal, naopak tým se mě zastal. Vyhrát takovým způsobem by mi ani nedělalo radost. Myslím, že takto by se měl zachovat každý."

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno