Jiří Raszka: Loni nám turnaj otevřel oči

03.08.2017 · Martina Sikorová
Už jen jediný den zbývá do startu mládežnického turnaje, President Cupu. Oceláři během čtvrtečního slavnostního zahájení poznají jména svých soupeřů a zítra dopoledne nastoupí k prvnímu souboji. Co před startem turnaje prozradil hlavní trenér Třince, Jiří Raszka?

Co od President Cupu očekáváte?

Pro náš tým to bude zase velká prověrka. Oproti loňsku, kdy byl turnaj vyvrcholením přípravy a měli jsme už uzavřený tým, do něj letos půjdeme na začátku přípravy, z plného dvoufázového tréninku a zřejmě vyzkoušíme větší počet hráčů.

Co dá hráčům konfrontace s evropskými týmy?

Pro kluky to bude opět velká zkušenost, změří své síly s nejlepšími týmy ze svých zemí. Kupříkladu loni nám turnaj otevřel oči, viděli jsme naše rezervy a na čem ještě máme pracovat, což se nám po většinu sezóny dařilo úročit.

Co pro vás President Cup znamená?

Celkově je tento turnaj na nejvyšší úrovni a mužstva se do Třince rády vracejí. Soupeři mají velmi vysokou úroveň a i pro nás trenéry bude fajn vidět kluky ve velmi těžkých zápasech. Těším se, jak se kluci v zápasech předvedou, protože prozatím v tréninku pracují velmi dobře.

Soupiska Ocelářů pro President Cup

Brankáři: Patrik Švančara, Matěj Halouzka

Obránci Patrik Buják, Filip Hrůzek, Ondřej Blaško, Denis Kyselý, Kryštof Wantulok, Daniel Chovaniak, Filip Cienciala, Sebastian Cienciala

Útočníci: Lukáš Králík, Servác Petrovský, Petr Przybyla, Alexandr Kašpárek, Filip Samuhel, Tommy Wardas, Otto Jurzyca, Pavel Matěj, Kristián Stročka, Nico Geidl, Laura Lerchová, Michal Ramík, Adam Procházka, Tomáš Raszka, Jakub Hykl, Štěpán Macháček, Richard Jaworski