Jiří Raszka dočasně doplní trenérský tým extraligového áčka

04.02.2018 · Klub
Několik hráčských premiér už máme v letošní sezóně za sebou, nyní nás čeká jedna trenérská. V Olomouci se na střídačku po bok Václava Varadi postaví Jiří Raszka, kouč mladších dorostenců Ocelářů.

Trenér Marek Zadina z rodinných důvodů dočasně nebude v Třinci přítomen a k týmu se opět připojí až v olympijské přestávce před odletem na turnaj ve švýcarském Davosu. Do té doby jeho místo na střídačce Ocelářů zaujme Jiří Raszka, který v letošní sezóně vede mladší dorostence. “Je to pro mě obrovská zkušenost a jsem za tu šanci moc rád.”

Jak vás hráči přijali v kabině?

Hráčům mě představili Honza Peterek s Vencou Varaďou a myslím, že mě kluci přijali v pohodě. Na některé jsem se chodil dřív koukat, ale například s Erikem Hrňou nebo Danem Rákosem jsem ještě v juniorském věku hrál.

Co bude u týmu Vaším úkolem?

Budu pomáhat. A to jak hráčům, tak trenérům. Venca už mě do všeho zasvětil, chystáme spolu video rozbory, přípravu na další utkání a v sobotu jsem taky vedl trénink. Bude to fungovat úplně stejně, jako když tam je Marek. Venca chce slyšet mé připomínky anebo nápady, čehož si samozřejmě strašně cením.

Jak se těšíte na svoji nedělní premiéru na střídačce A týmu Ocelářů?

Těším se na to, určitě to bude parádní zkušenost. Člověk má zdravý respekt, kdyby tam šel bez něho, tak by to asi nebylo to pravé ořechové. Ale něco už odtrénováno mám a je to pořád jen hokej.

HC Motor České Budějovice