Jiří Kalous: Věřím, že fandové nám vytvoří pozitivně nabitou atmosféru!

26.03.2015 · Martin Stebel
Napětí stoupá - vrchol sezony je zde! Semifinálová série mezi Oceláři a Spartou zvedne oponu v sobotu a snad nikdo nepochybuje o tom, že souboj špičkových mužstev přinese atraktivní podívanou. "Sparta má nejsilnější kádr za poslední roky," tvrdí kouč Ocelářů JIŘÍ KALOUS.

Trenére, požádám ještě o zhodnocení čtvrtfinálové série s Mladou Boleslaví. Co vám tyhle zápasy naznačily? V čem hledat rezervy a v jakých oblastech naopak pozitiva?

Celá série s Mladou Boleslaví byla hodně urputná. Výsledky všech utkání byly velmi těsné. Vždy jsme kromě jednoho zápasu vyhráli o branku a zápasy se hrály nadoraz až do poslední vteřiny. Z tohoto pohledu si velmi cením způsob zvládnutí naší hry. Soupeř hrál takticky výborně, střídal nátlakový agresivní způsob hry s dobrou defenzivou, sehrál výborně přesilové hry, kterými se vždy dostal v případě našeho vedení do kontaktu. Toho, že jsme tuto sérii zvládli poměrem 4:1 v náš prospěch, si velmi cením. Vždyť tým Mladé Boleslavi v poslední čtvrtině uhrál 30 bodů. To je vynikající výsledek, který se nedělá jen tak snadno. Dostali se do neskutečné formy a euforie. Nám se moc nedařily v této sérii přesilové hry a oslabení, na to jsme se zaměřili i v přípravě na semifinále. Dobrým impulsem pro tým je návrat zraněných hráčů, kteří se již stihli zapojit do utkání ve čtvrtfinále a jsou připraveni do dalších bojů.

Jaká je momentálně nálada v týmu před startem semifinále? Budou všichni hráči k dispozici?

Celý tým se poctivě připravuje na další boje. Čeká nás jeden z favoritů soutěže, takže jsme se s maximálním soustředěním věnovali své přípravě. Hráči by měli být k dispozici všichni, kteří odehráli čtvrtfinále. Máme pouze jeden otazník, ale i v tomto případě věřím, že když ne úvodní zápasy, tak v Praze už bychom kompletní být měli.

Jiří Kalous během čtvrtfinálové série proti Mladé Boleslavi. foto: Marian Ježowicz.

Soupeřem Ocelářů je tým Sparty, což se jeví jako mimořádně tvrdý oříšek. V čem osobně spatřujete největší sílu rivala?

Sparta je velký soupeř, vážný aspirant na titul. Troufám si tvrdit, že má nejsilnější kádr za poslední roky. Postupně ho skládala a doplňovala o výborné hráče, zkušené reprezentanty i mladé bojovníky. Jarda Hlinka, Rolínek, Kumstát, Pech a další hráči - to je těžký kalibr. Potvrdila to i nejlepší produktivitou v základní části, suveréně nejlepší přesilové hry, to je obrovská zbraň. Sehranost všech útoků je na špičkové úrovni, takže nás čekají opravdu těžké bitvy. Kromě přesilových her má skvěle organizovanou hru ve středním i obranném pásmu, a má výborné rychlé protiútoky po získání kotouče. Je trpělivá a umí si počkat na svou šanci, umí udeřit.

Začínáte doma a stále platí, že publikum může být dalším hráčem na ledě. Jaký vzkaz tentokrát adresujete fanouškům ve Werk aréně?

Věřím, že nás opět podpoří ve všech zápasech a vytvoří v této sérii pro naše hráče pozitivně nabitou atmosféru!

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary