Jiří Kalous: Byla to velmi dobrá sezóna

24.04.2015 · Daniel Ježek
Oceláři zakončili pouť rozbouřenými vodami Tipsport extraligy těsně pod vrcholem. Družina lodivoda Jiřího Kalouse končí sezónu na druhém místě, patří jí tedy stříbrné medaile. Hlavní kouč Ocelářů hodnotí finále a také celý ročník.

Komentář k poslednímu duelu finále

„V první třetině jsme Litvínovu nabídli spoustu šancí, tam nás výborně podržel Šimon Hrubec. Pak jsme srovnali krok, řekl bych, že to vyplývalo z vůle hráčů, kteří to doma chtěli rozhodnout. Snažili jsme se pořád hrát aktivně, pořád jsme se cpali do výborné litvínovské obrany. Není to nic jednoduchého se pořád prodírat obranou, oni de facto čekali jen na brejky. Vyhazovali kotouče, startovali na ně. Hráli to výborně. Bohužel jsme sedm minut před koncem inkasovali a nepovedlo se nám to otočit.“

O finálové sérii

„Celá série byla velmi vyrovnaná, my jsme balancovali na hraně po dvou úvodních porážkách. Když jsme to dotáhli do sedmého zápasu, tak jsem byl na hráče velmi pyšný. Vyhrabali jsme se z popela, bohužel ten poslední zápas nedopadl tak, jak jsme si přáli. Rozhodovaly detaily, prostě věci, které rozhodovat mají. Neproměněné přesilovky, zmařené šance, momentální forma gólmanů. Převrátilo se to na stranu Litvínova, já mu gratuluji k titulu.“

O nepovedených domácích zápasech

„Litvínov hrál velmi trpělivě do obrany, čekal na brejkové situace. V úvodních dvou zápasech nás porazil v přesilových hrách. Oslabení jsme pak zlepšili, stále ale převládal jeden faktor. A to vynikající forma Pavla Francouze. V šancích, které jsme si vytvořili, a bylo jich hodně, jsme nebyli schopni nějakou brankou utkání převrátit na naši stranu. Pominu první zápas, který nám nevyšel. Tam asi byl ještě nějaký dozvuk ze série se Spartou, která byla velmi náročná. Od druhého zápasu jsme nahodili motory do režimu play-off a hráli velmi dobře.“

Hodnocení letošní sezóny

„Dílčí pocit úspěchu, z dotáhnutí série do sedmého zápasu, tam je. Panuje ale samozřejmě obrovské zklamání, že jsme v domácím prostředí nedotáhli utkání do vítězného konce. To nebudu zastírat. Pokud bych ale měl narychlo hodnotit celou sezónu…Vyhráli jsme základní část, dostali se až do finále, kde jsme padli v posledním sedmém zápase. I přes zklamání, které teď převládá, si myslím, že to byla velmi dobrá sezóna.“

O své budoucnosti u Ocelářů

„S Vencou Varaďou jsme mluvili s majiteli a vedením klubu, vypadá to, že budeme pokračovat. Zatím nemáme nic podepsaného, nicméně jsme předběžně domluvení na další spolupráci.“