Je to práce celého týmu, uvědomuje si Šimon Hrubec

21.09.2014 · Martin Stebel, Dominik Jakubec
Po dvou porážkách se Oceláři dokázali zmátořit a ze severočeského Liberce exportují tři body. Jedním ze základních stavebních kamenů úspěšného výsledku byl Šimon Hrubec, jenž pochytal všech 35 střel, které na něj domácí mužstvo vyslalo. Pro sympatického strážce svatyně je to letošní první čisté konto.

Bílí Tygři přitom do utkání vstupovali v komfortním psychickém rozpoložení. V pátečním kole totiž přesvědčivě zvítězili na ledě mistrovského Zlína. V nedělním podvečeru však liberecká kosa narazila na třinecký kámen. Hostující gólman si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemusel: "Bylo tam hodně puků, které jsem ani nevěděl, jak se je povedlo chytit. Těžko říct, který zákrok byl vůbec nejtěžší. Dlouho to bylo jen 1:0, v takové chvíli je důležitý každý zákrok. Naštěstí tam ale Liberci nic nespadlo a mám letošní první nulu."

Jeden ze zlomových okamžiků se pravděpodobně odehrál v samotném úvodu prostřední dvacetiminutovky. Liberecký Tomáš Filippi byl po faulu exekutorem trestného střílení, na hostujícího gólmana však talentovaný útočník nevyzrál: "Myslím, že se mu puk nalepil na špičku hokejky a přestřelil branku. Musím se přiznat, že jsem docela tušil, že Tomáš Filippi půjde do kličky, protože se trochu známe."

Spoustu emocí vyvolala taky situace v závěru utkání. Během početní výhody Tygrů jej jeden ze soupeřů zalehl v brankovišti, což v jinak poměrně flegmatickém Šimonovi probudilo výrazně negativní reakci: "Byla tam skrumáž před brankou, hodili na mně hráče, ležel mi na koleni, hrozilo zranění. Bohužel moje reakce byla taková, že jsem ji libereckému hráči vyrážečkou "ubalil". Tohle mě mrzelo. Naštěstí se mu nic nestalo, ale právem jsem dostal dvouminutový trest. Při závěrečném podávání rukou jsem se mu dodatečně omluvil."

Po dvou předešlých neúspěšných duelech má vítězství v liberecké Tipsport aréně obzvláště sladkou příchuť, což ostatně potvrzuje rovněž náš respondent: "Jsou to samozřejmě hodně cenné body, protože poslední dva zápasy jsme kvůli vlastním chybám vůbec nezvládli. Soupeřům jsme skoro zadarmo dali body a dnes jsme to nutně potřebovali napravit. Je to práce celého týmu, kluci hráli opravdu výborně. Dařilo se nám dodržovat to, co řekli trenéři. Tak by to mělo vždy fungovat!"

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice