Jdeme do druhé čtvrtiny, v úterý přijede Kometa!

16.10.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga vstupuje do své druhé čtvrtiny, Oceláře v tomto týdnu čekají tři zápasy na domácím ledě v řadě. Hráči s drakem na hrudi v úterý ve WERK ARENĚ přivítají úřadujícího mistra - Kometu Brno. Duel startuje v 17 hodin, zvládnou Oceláři tento těžký duel?

Sponzorem úterního domácího utkání čtrnáctého kola Tipsport extraligy mezi třetími Oceláři a vedoucím týmem tabulky Kometou je společnost FINCLUB Plus, a.s.

HC Kometa Brno

Úřadující extraligový šampion se v prozatímním průběhu Tipsport extraligy vyvaroval pomistrovské kocovině a opět hraje na špici tabulky. Svěřenci trenéra Libora Zábranského v úvodních třinácti kolech prohráli jen třikrát, bez bodu z utkání Kometa odešla jen jednou, a to ve třetím kole, kdy doma nestačila na Mladou Boleslav. Jinak celek z jihomoravské metropole poráží jednoho soupeře za druhým, není proto divu, že Kometa s třiceti body vévodí extraligové tabulce.

Bodů na kontě aktuálního mistra mohlo být po minulém kole méně, Kometa ale v Litvínově předvedla strhující finiš a dohnala tříbrankovou ztrátu. „Spoustu zbytečných vyloučení jsme měli hlavně v první třetině, často jsme hráli ve čtyřech, což nás stálo spoustu sil. Jsme rádi, že mužstvo ukázalo svou sílu a v tom krátkém čase, který nám zbýval do konce utkání, jsme ještě byli schopni vyrovnat. Za to týmu dík. Ten bod navíc si, upřímně řečeno, dnes Litvínov asi zasloužil,“ řekl asistent trenéra Petr Haken.

Bodově Kometu táhne zkušené duo dvou Martinů – Erata a Zaťoviče. První jmenovaný vévodí brněnské produktivitě s devatenácti body (5+14), Zaťovič zatím posbíral patnáct bodů (6+9). V brankovišti zatím více prostoru dostává Marek Čiliak, slovenský brankář naskočil do jedenácti duelů, jeho úspěšnost činí 91,64%. Druhý gólman Karel Vejmelka má za sebou dva zápasy, v těch obdržel jen jednu branku, průměrově se dostal nad 98%.

Poslední zápas Komety

15. října 2017: HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno 4:3 sn. (1:0, 0:0, 2:3 – 0:0).
Branky a nahrávky: 1. F. Lukeš (Kubát, Sörvik), 48. Sörvik (F. Lukeš, M. Hanzl), 52. Nejezchleb (M. Hanzl, F. Lukeš), rozh. náj. Válek – 54. Bartejs (Haščák, Malec), 58. Vincour (J. Krejčík), 60. L. Čermák (Zaťovič, M. Erat).
Sestava Komety v posledním zápase: Čiliak – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Mlčák – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – Mallet, H. Zohorna, Nahodil.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři zakončili úvodní čtvrtinu dvěma zápasy na ledech soupeřů, po nevydařeném utkání v Pardubicích se hráčům s drakem na hrudi povedlo vyloupit ŠKO-ENERGO arénu. Svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny v zápase s Mladou Boleslaví vedli již o tři branky, v poslední třetině ale museli odolávat tlaku domácích, Slezané nakonec své vedení těsně uhájili.

“Bylo to cenné vítězství, které se nerodilo vůbec snadno. Do poloviny zápasu jsme byli schopni dávat branky a hrát jednoduchý hokej, který nás v této sezóně zdobí. Na konci druhé třetiny nám pak pomohla poctivě ubráněná oslabení. Od 10. minuty druhé třetiny se Boleslav nastartovala, ale hráči odvedli dobrý výkon, zejména právě v oslabeních. Ve třetí třetině Mladé Boleslavi pomohl brzký gól. Domácím potom narostla křídla a po zbytek utkání byli lepší,“ hodnotil Václav Varaďa nedělní duel.

Úvodní čtvrtina se Ocelářům vydařila. Hráči s drakem na hrudi získali pětadvacet bodů, ty jim zatím stačí na třetí místo v tabulce. Další body budou moci Oceláři přidat v tomto týdnu, kdy je na domácím ledě WERK ARENY čekají tři duely. Nic jednoduchého ale Oceláře nečeká. Do Třince postupně přijedou Kometa, Plzeň a Jihlava. Kolik bodů získají Slezané v domácím trojzápase?

Poslední zápas Ocelářů

15. října 2017: BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 43. Klepiš (Valský), 50. Knot (Hanzlík) – 2. Adamský (Polanský, Jank), 33. Cienciala (Rákos), 36. Irgl (O. Kovařčík).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – M. Doudera, Krajíček (C), Linhart, Jank, D. Musil, Adámek – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Hrňa, Cienciala, Irgl – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.

Poslední vzájemný zápas

Úvodní kolo letošního ročníku Tipsport extraligy obstaral právě souboj mezi úterními soupeřy. Oceláři zavítali na horký brněnský led, DRFG aréna viděla velmi atraktivní hokejovou bitvu. V zápase padlo devět branek, po šedesáti minutách si oba soupeři připsali po jednom bodu. O výhře Komety v nájezdech rozhodl Tomáš Svoboda.

8. září 2017: HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 5:4 sn. (2:3, 0:1, 2:0 – 0:0).
Branky a nahrávky: 5. V. Němec (Štencel, Vincour), 7. Vincour (Zaťovič, M. Erat), 54. Hruška (M. Erat, O. Němec), 58. O. Němec (M. Erat). rozh. nájezd T. Svoboda – 1. Marcinko (Martin Růžička, Roth), 9. Irgl (Dravecký, M. Kovařčík), 16. Marcinko (Rákos, M. Doudera), 33. Hrňa (Krajíček).

Umístění v tabulce 3. 1.
Bilance v TELH 13 zápasů, 7-1-2-3, skóre 40:31, 25 bodů 13 zápasů, 8-2-2-1, skóre 53:30, 30 bodů
Bilance doma/venku 7 zápasů, 5-1-1-0, skóre 29:15, 18 bodů 5 zápasů, 3-1-1-0, skóre 21:14, 12 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 6 výher (1 v prodl.) – 4 prohry (1 v prodl.), skóre 29:24, 20 bodů 8 výher (1 v prodl.) – 2 prohry (2 v prodl.), skóre 42:21, 25 bodů