Jdeme dál a půjdeme do toho naplno i v dalším zápase, říká Klesla

01.04.2015 · Tomáš Vacho
První venkovní zápas semifinálové série nedopadnul podle představ Ocelářů. Sparta nejprve utekla do dvoubrankového trháku, ale Třinec dokázal bravurní taktickou rošádou ve druhé třetině vstřelit kontaktní gól. Více branek však třinečtí hráči nepřidali a zápas nakonec skončil prohrou 4:1. Za zápasem se ohlédnul kapitán Rostislav Klesla.

Zápas byl dlouho na mrtvém bodě, ale na konci první třetiny se podařilo Spartě otevřít skóre a v polovině zápasu přidat další zářez. „Nemyslím si, že to byl špatný zápas, byl to klasický zápas play-off, ale udělali jsme jen dvě zbytečné chyby, ze kterých jsme dostali dva góly,“ zamýšlel se nad příčinou dnešního nezdaru.

Třinec v dnešním klání dokázal vsítit jen jednu branku. Soupeř vstřelil čtyři, z toho ale jednu do prázdné brány v závěru zápasu. „Sparta hrála dobře dozadu, zejména dobře bránila střední pásmo, takže bylo těžké se prosadit. Dali jsme kontaktní gól a snažili jsme se s tím výsledkem něco udělat, ale bohužel to nevyšlo. Měli jsme se tlačit více do brány, více střílet, to musíme zlepšit do dalších zápasů,“ hledal rezervy v dnešním výkonu.

Na druhou stranu si byl jistý, že styl a taktika jeho mužstva je dobrá: „Nebudeme nijak měnit styl, chceme hrát dobře jak ofenzivně, tak defenzivně a vyvarovat se chyb.“

Stejně jako ve dvou předchozích střetnutích, i dnes bylo k vidění mnoho pošťuchování a došlo i na šarvátky. „Jsou tam emoce, myslím si, že to k tomu patří, Sparta věděla, že dnes prostě musí vyhrát, my jsme chtěli to samé, takže to byla těžká bitva,“ nepřipouštěl vymknutí vyhrocených situací na ledě.

Třinecké brance předcházela zajímavá situace. Oceláři obdrželi výhodu přesilové hry 4 na 3, kterou se trenéři rozhodli vylepšit odvážným tahem a odvolali gólmana tak, aby měli možnost hrát přesilovku dvojnásobnou. „Hráli dobře v obraně, nemohli jsme se prosadit, tak jsme zkusili odvolat gólmana. Vyšlo to, dali jsme kontaktní gól a pak jsme měli díky tomu pár dalších šancí, ale bohužel to tam nespadlo,“ mrzelo ho.

Třinecké tempo v závěru zápasu, které naznačovalo, že s výsledkem chtějí hráči ještě něco udělat, ale zpomalovala oslabení. „Je to tak, ale i při oslabení jsme měli dvě šance, dokážeme z něj zahrozit, škoda že to tam nepadlo,“ litoval třinecký kapitán.

V kuloárech se spekuluje, že si Sparta stěžovala, že třinečtí hráči simulují. „Tomu jsem se zasmál, celou sezónu se s tímto naprosto neztotožňujeme,“ zamítnul rázně spekulace.

Mužstvo hrající s drakem na prsou ale rozhodně neklopí hlavy. „Pokud zítra vyhrajeme, tak si vytvoříme mečbol. Myslím si, že díky tomu je stále výhoda na naší straně, ale bude to těžké. Sparta má kvalitní tým, nikdo si nemyslel, že to bude série na čtyři zápasy, což se dnes potvrdilo,“ připomenul třiatřicetiletý zadák.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary