Jan Zahradníček po premiéře u Ocelářů: Je to pro mě obrovská zkušenost

16.02.2018 · Martina Sikorová
Ocelářská cesta si našla cestu i do Davosu! Do prvního zápasu na turnaji proti lotyšskému Dinamu Riga nastoupil i obránce Jan Zahradníček, člen zlatého třineckého juniorského týmu z roku 2016. Jednadvacetiletý bek ve své premiéře za Áčko Ocelářů nastoupil po boku Lukáše Krajíčka a byl u vítězného obratu. Jak zápas hodnotil?

Premiérový start za Áčko Ocelářů a navíc hned proti týmu z ruské KHL. Co na to říkáš?

Jsem strašně rád, že jsem si mohl zahrát tenhle hokej. I když Riga patří v KHL k těm slabším týmům, tak včera porazila 3:0 Magnitogorsk a stále platí, že KHL je liga sama o sobě. Je to pro mě obrovská zkušenost do budoucna.

Kdy ses dozvěděl, že do Davosu pojedeš a jaká byla tvoje reakce?

Pan Kameš mi volal v průběhu minulého týdne. Hodně mě to překvapilo, ale samozřejmě příjemně. Měl jsem radost.

Jaký to byl pocit, když sis poprvé zahrál za extraligový klub, navíc proti týmu z KHL? Byl jsi nervózní?

Nervozita k tomu samozřejmě patří. Je to sport, protože je to posun nahoru. A to i přesto, že jsem už s některými našimi hráči hrál v mládeži anebo ve Frýdku-Místku. Nervozita postupně opadala a myslím, že ke konci už jsem byl v pohodě. Nicméně stále říkám, pořád je co zlepšovat.

Jak vypadal zápas proti Rize z tvého pohledu?

Byl to fyzicky hodně náročný hokej. Riga bruslila, dohrávala souboje. Strašně těžký zápas, ale myslím, že jsme ho zvládli výborně. Ve druhé třetině jsme sice dostali gól, ale nevzdali jsme to, vyrovnali jsme a v nájezdech rozhodli.

U inkasovaného gólu ten puk prošel kolem tebe. Jak vidíš tuhle situaci zpětně?

Bohužel, ten gól byl přese mě a beru to samozřejmě na sebe, tam byla moje chyba. Góly vždycky padají po chybách a tady jsem to mohl zahrát lépe. Aspoň myslím. Dal jsem si malý odstup, jejich hráč to dostal výborně, možná jsem to mohl zkusit ještě chytit, ale ten puk skákal. Dostal to na lopatu, nabruslil si a já už jsem ho nestihl.

Na druhou stranu jsi dnes ale zároveň ukázal, že se toho vůbec nebojíš. Vybavuji si moment, kdy jsi tam sám za naší brankou přetlačil hned dva protihráče. Vzpomínáš si na to?

Namátkově. Těch soubojů tam dneska bylo hodně. Hra do těla mi není cizí, rád tak hraju. Když třeba hrajeme ve Frýdku-Místku derby s Havířovem, tam se to řeže. Mám rád takové zápasy.

Jak se ti hrálo v nadmořské výšce 1 600 metrů nad mořem?

Šlo to cítit, ten vzduch je tu jiný. Těžko se tomu přizpůsobuje, ale musím říct, že se to dalo zvládnout. I když první třetina byla v tomto ohledu nejtěžší.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice