Jan Peterek o President Cupu: Je to výjimečná akce!

31.07.2015 · Martina Sikorová
Během druhého srpnového víkendu, 7. - 9. 8, bude žít Třinec mládežnickým hokejem. Do staré a nové třinecké haly totiž na turnaj PRESIDENT CUP HC OCELÁŘI TŘINEC zavítají mladší dorostenci nejen z České republiky (kromě třineckých mladíků se zúčastní také hráči Sparty, Karlových Varů a Vítkovic), ale také mladíci z lotyšského klubu Dinamo Riga, ruského CSKA Moskva, běloruského Dinama Minsk a finského Espoo Blues.

"Sjede se tady elita mládežnického hokeje, diváci mohou vidět různé zahraniční hokejové styly a taková šance se naskytá málokdy. Je to výjimečná akce, jedna z největších, které se v Třinci na klubové úrovni pořádají. Určitě to bude zajímavé, kluci ještě mají kariéru před sebou a možná tady diváci uvidí talenty, které se jednou objeví v NHL a reprezentacích," zve všechny příznivce mládežnického hokeje sportovní manažer třinecké mládeže, Jan Peterek.

Těšit se můžete nejen na boje ve dvou skupinách, vyřazovací duely a na zápasy o konečné umístění, ale také na jeden poněkud netradiční turnajový zápas, All-stars game, kterého se zúčastní nejlepší hráči turnaje.

"Každé dítě, ale i dospělý, potřebuje motivaci a to, že někdo bude mít šanci dostat se do All stars, je velká motivace. Kluci tak nebudou hrát na sto, ale sto padesát procent, protože víra, že se potom dostanou do All stars, je neuvěřitelná."

Jak bude vypadat složení dvou skupin a kdo se stane soupeřem třineckých Ocelářů, však bude jasné až šestého srpna, kdy se v nové WERK ARENĚ uskuteční oficiální slavnostní zahájení turnaje, během kterého proběhne i losování skupin.

"Když dáte někomu na výběr, vybere si novou halu, protože tam jsou podmínky přece jen lepší než ve staré hale. Aby to tedy bylo fér, proběhne losování během oficiálního zahájení. Příští rok, pokud se turnaj bude líbit a bude se konat dál, už bychom losovat nemuseli, protože se staví nová tréninková hala. S ní by to mohlo být jednodušší."