Jan Peterek a Kryštof Stuchlík o výjezdu staršího dorostu

25.08.2015 · Martina Sikorová
Zajímavou cestu do zahraničí absolvovali v průběhu minulého týdne starší dorostenci, během které odehráli v Bělorusku a Rusku čtyři mezinárodní utkání. Jak hodnotili vlakový výjezd na východ sportovní manažer třinecké mládeže, Jan Peterek a nejproduktivnější hráč výpravy, Kryštof Stuchlík?

Směrem na východ vyrazili starší dorostenci v sobotu 15. srpna vlakem z Ostravy a jen cesta do první zastávky, běloruského Minsku, zabrala mladým Ocelářům okolo patnácti hodin. Jak zvládali dlouhý pobyt ve vlaku? "Skoro hned jsme vyjeli ze země, takže jsme byli bez wifi, ale cestovali jsme většinou v noci, takže jsme velkou část cesty prospali. Jinak jsme hráli karty a dělali blbosti ve vlaku," popisuje dlouhou cestu Kryštof Stuchlík.

A jak trip do Běloruska a Ruska hodnotí Jan Peterek? "Kluci byli výborní, chovali se slušně a dobře reprezentovali náš klub. S výjezdem jsem spokojený. Všude, kam jsme přijeli, tak jsme budili pozdvižení, protože klubové oblečení dělalo svoje. Odezvu jsme měli ze všech stran, všichni se nás ptali, co jsme za tým, odkud jsme. Reklama klubu byla parádní."

Hráči s dráčkem na prsou odehráli během výjezdu čtyři utkání, ve třech z nich dokázali zvítězit, jen v úvodním utkání proti Jaroslavli narazili. Jaké byly reakce Rusů na možná trochu nečekané výsledky? "Myslím, že Rusové od nás takový výkon vůbec nečekali a byli nadšení, jak kluci hráli, protože kromě jedné třetiny proti Jaroslavli, kdy to kluci nejspíš podcenili, protože proti nám nastoupil jen ročník 99, tak jsme hráli parádní hokej. V odvetě jsme je pak přehrávali a hráli jsme pěkný, líbivý hokej. Jsem na ně hrdý," komentuje výkon starších dorostenců sportovní manažer třinecké mládeže.

"S výsledky jsme spokojeni, až na první zápas proti Jaroslavli, kdy jsme asi v sedmnácté minutě prohrávali 1:5 a bylo skoro rozhodnuto. Jinak si myslím, že jsme dosáhli slušných výsledků, třeba proti CSKA jsme dlouho vedli a vyrovnávací gól jsme dostali až třináct sekund před koncem. Trip bereme všichni pozitivně," dodává mladý útočník.

Obě navštívené země se od České republiky víceméně liší, vyskytlo se tedy během cesty něco, co třineckou výpravu zaujalo? "V Bělorusku nás překvapili lidé, byli hrozně příjemní a přátelští, všichni se s námi chtěli vyfotit. V Rusku nás zaujalo jídlo, úplně jiná kuchyně než u nás, trošku jsme s tím bojovali," hodnotí třinecký forvard.

Na cestách strávili Oceláři celý týden, během něj odehráli čtyři náročná utkání, nebojovali už ke konci tripu s únavou? "Když už jsem si myslel, že jsou kluci v krizi a že už toho mají plné zuby na cestě zpátky, tak jsem se, když jsme jeli přes Minsk, jenom zkusil zeptat, že mi volal manažer z Dinama Minsk, že by si chtěli zahrát ještě jeden zápas a kluci hned, že by hráli. Tak jsem viděl, že to ještě v pohodě zvládají," vyvrací Jan Peterek.

O tom, že konfrontace s cizinou je pro mladé hráče velmi důležitá, snad není ani třeba pochybovat. Co konkrétně si ale starší dorostenci ze soubojů proti zahraničním týmům odnesli? "Zkušenosti proti týmům, se kterými se můžeme potkat jenom na takovém tripu nebo turnaji. Viděli jsme úplně jiný styl hokeje, třeba jak na nás Jaroslavl vletěl první zápas, všichni jsme z toho byli vedle," uzavírá Kryštof Stuchlík.

"Máme natočeno spoustu materiálů, z kterých můžeme čerpat, viděli jsme jejich tréninky. Líbily se nám ta některé věci, které do naší práce zakomponujeme," doplňuje bývalá opora útočných řad třineckého týmu.

Na závěr pak ještě patří poděkováním sponzorům - Českým drahám, Třineckým železárnám a Moravii Steel.

Kompletní fotogalerii najdete na facebookovém profilu mládeže Ocelářů ZDE

Dnes v 18:00 | Jun.