Jakub Orsava: Papírově máme silný tým, musíme to potvrdit na ledě!

27.07.2014 · Martin Stebel
Kádr hokejového Třince prošel oproti loňsku poměrně zásadními změnami. Již na první pohled je patrné, že soupiska Ocelářů poněkud omládla. Jedním z tahounů nově budovaného mužstva by mohl být Jakub Orsava, jenž se bude snažit naplno potvrdit pověst talentovaného útočníka, ve kterém dříme velký potenciál.

Začátkem srpna loňského roku jej během přípravného utkání s Košicemi postihlo nepříjemné zranění - rychlonohý forvard utrpěl zranění kolene. Nedobrovolně poté absentoval dlouhých devět týdnů. Po rekonvalescenci však prožil velice solidní extraligový comeback. Jak hodnotí úvodní dny letošní přípravy na ledě? "První týden je vždycky hodně těžký, je to opravdu fuška, trenéři nám dali pořádně zabrat. Teď jsme si trochu zvykli na led a v příštím týdnu, kdy jdeme do nové haly, budeme pilovat například založení útočných akcí a zkoušet další herní varianty. Zatím jsme v poznávací fází, sehráváme se. Věřím, že vše klapne," říká hráč, jenž první týden na ledě absolvoval po boku nových akvizic - Tomáše Plíhala a Kamila Krepse.

Oceláře čeká stěhování. V nejbližších dnech opustí stařičkou Werk arénu na Lesní. Naplňují třineckého mladíka pocity sentimentu či nostalgie? "Přiznám se, že stará hala mi bude docela chybět, prožil jsem tady krásné chvíle, od dorostu, přes juniorku až k mužstvu dospělých. Zážitků bylo hodně, včetně mistrovského titulu. Když tehdy všichni naskákali na led, to byla neuvěřitelná euforie. Vůbec bych se nezlobil, pokud by se nám stejný úspěch podařil hned v první sezoně v nové hale."

Novou kapitolou v dějinách třineckého hokeje tedy bude přítomnost A-týmu v komfortní aréně na Frýdecké: "Hrozně se všichni těšíme, to je jasné. Měl jsem možnost do nových prostor nahlédnout před pár dny, už jsem si dokonce v naší kabině vybral svůj flek (směje se). Co jsem slyšel, tak to bude snad nejmodernější hala v Česku. Vše tam bude v nejlepší kvalitě - bazének, vířivka, celý prostor pro regeneraci je na špičkové úrovni!"

V příštím týdnu vycestuje spolu s Vladimírem Rothem a Milan Douderou do pražského Edenu, kde se koná letošní první reprezentační kemp: "Bohužel tady nebudu na první přátelák proti Liberci, ale myslím, že bude dostatek času, abychom se sehráli a vše pořádně vypilovali. Reprezentace je pocta, ale první sraz bude spíše jen poznávací. Uvidíme, co to přinese do budoucna. Každopádně jsem rád, že trenér Růžička na mně nezapomněl," těší sympatického křídelníka, který pokračuje na téma své role v dresu s ocelovým drakem na hrudi pro novou sezonu. Po odchodu několika ofenzivních opor bude větší kus zodpovědnosti mimo jiné na hokejce 23letého šikuly: "Zodpovědnosti se určitě nezříkám, je mi jasné, že očekávání budou velká, snad nikoho nezklamu. Letos máme méně zkušené a mladší mužstvo, ale řekl bych, že to bude správně vyvážené. Papírově máme silný tým, ale musíme to ještě potvrdit na ledě!"