Hokejistou sezóny je chomutovský Červenka

02.05.2016 · Michal Samiec
Extraligová sezóna 2015/16 je minulostí. První extraligový titul hned při své první účasti ve finále play off oslavili hráči Liberce. Tradičním zakončením sezóny je ligový galavečer, na němž jsou rozdány individuální i týmové ceny. Letos se slavnost konala v předvečer generálky na mistrovství světa v Rusku, která se uskuteční v úterý v Praze proti Kanadě.

Jak je již dlouholetou tradicí, extraligový ročník zakončil dnešní galavečer s předáváním cen. Hokejistou sezóny se stal nejproduktivnější hráč základní části Roman Červenka, který si odnesl ještě cenu pro Nejlepšího hráče utkání. Celkem sedm cen získali mistři extraligy z Liberce – z toho dvě týmové (Cena prezidenta ČSLH pro vítězství v základní části a Masarykův pohár pro vítěze play off) a pět individuálních: Cena Václava Paciny pro nejlepšího hráče play off, kterým byl Radim Šimek, Cena za Radegast Index, kterou získal kapitán Jan Výtisk, cena pro nejlepšího trenéra (Filip Pešán), brankáře (Jan Lašák) a nováčka (Dominik Lakatoš).

Kompletní seznam držitelů dnes předaných cen je uveden níže. Třinečtí Oceláři na rozdíl od loňského ročníku žádnou cenu nezískali – loni si odnesli tři ceny (za vítězství v základní části a dvě individuální, za nejlepšího střelce a nejslušnějšího hráče, pro Erika Hrňu).

Vítěz WSM ligy: Dukla Jihlava
Cena hokejových fanoušků: Jozef Kováčik (HC Kometa Brno)
Nejslušnější hráč: Petr Holík (PSG Zlín)
Nejlepší nováček: Dominik Lakatoš (Bílí Tygři Liberec)
Nejlepší rozhodčí: Stanislav Barvíř
Nejlepší trenér: Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec)
Nejlepší brankář: Ján Lašák (Bílí Tygři Liberec)
Nejlepší obránce: Jakub Jeřábek (HC Škoda Plzeň)
Nejlepší střelec: Dominik Kubalík (HC Škoda Plzeň)
Nejlepší hráč utkání: Roman Červenka (Piráti Chomutov)
Radegast index: Jan Výtisk (Bílí Tygři Liberec)
Pohár prezidenta ČSLH: Bílí Tygři Liberec
Zlatá helma SENCOR: Marek Čiliak (HC Kometa Brno)
Nejproduktivnější hráč: Roman Červenka (Piráti Chomutov)
Cena Václava Paciny – nejlepší hráč play-off: Radim Šimek (Bílí Tygři Liberec)
Hokejista sezóny: Roman Červenka (Piráti Chomutov)
Mistr České republiky (Masarykův pohár): Bílí Tygři Liberec

Chomutovský Pirát Roman Červenka, který hned po skončení sezóny 2015/2016 zamířil do Švýcarska, získal nejcennější individuální trofej na galavečeru české extraligy – stal se Hokejistou sezóny 2015/2016. Kromě toho si odnesl cenu pro Nejlepšího hráče utkání (byl jím vyhlášen nejčastěji) a Nejproduktivnějšího hráče.

Foto Romana Červenky: Jan Pidrman (piratichomutov.cz)