Gólová úroda: Oceláři hráli v Hnojníku vyrovnaný duel

30.06.2016 · Martin Stebel
Téměř tropické teploty panovaly během posledního červnového dne na hnojnickém fotbalovém pažitu, kde místní oddíl přivítal v rámci přátelského utkání výběr třineckých Ocelářů. Čtvrteční duel přinesl množství zajímavých situací a pestrou přehlídku fotbalových akcí.

TJ Sokol Hnojník - HC Oceláři Třinec 5:5, 1:2 po penaltách

Branky: 3 x Ganczarczyk, Brzuchanski, Hlávka - 3 x Hrubec, Dravecký, Michal Roman, rozh. pen Matuš.

Rozhodčí: Marek Klečacký

Diváků: 250

V úvodu střetnutí diktovali tempo domácí fotbalisté. Nejprve zahrozil přízemní střelou Petr Jantoš, s jehož pokusem si stráže třinecké svatyně Martin Adamský věděl rady. Skóre se poprvé měnilo v 15. minutě, kdy se precizním centrem prezentovala hnojnická "černá perla" - 26letý sympatický Nigerijec EZE. Jeho "nadýchaný bochánek" uklidil na hranici malého vápna hlavou do sítě domácí Ganczarczyk. Za hosty srovnal krok deset minut poté pohotový Hrubec, který prudkou ránou k tyči vyrovnal na 1:1. Aby toho nebylo málo, třinecký gólman úřadoval i v poslední minutě první půle. Akci vypracoval rychlonohý Vlado Dravecký, jenž v brejkové situaci prudce vystřelil a dílo skázy pro domácí dokonal právě pozičně dobře připravený Hrubec.

Pravá gólová úroda přišla teprve ve druhém poločase. Skóre nejprve srovnal Lukáš Brzuchanski, krátce poté Sokol dokonce vedl zásluhou trefy Ganczarczyka. Výtečné utkání v hostujícím dresu odehrál Dravecký, který díky vlastní důslednosti vyrovnal na 3:3. Oceláři šli do vedení v minutě 62., kdy se efektní střelou do šibenice z velké dálky prosadil slovenský junior Michal Roman. Domácí však rozhodně nerezignovali, čehož důkazem bylo završení hattricku Tomáše Ganczarczyka. Hnojník poté vedl 5:4, kdy se po nádherné dalekonosné ráně trefil Jan Hlávka. Oceláře dokázal znovu zachránit dnešní narozeninový oslavenec Šimon Hrubec, který v poslední minutě nekompromisní ránou z hranice šestnáctky vyrovnal na konečných 5:5.

V penaltovém rozstřelu se dlouho nedařilo nikomu prosadit. Za domácí nejprve skóroval střelou k tyči Kroužek, jenže Oceláře hned poté zachránil Dravecký. Vítěznou trefu tak obstaral teprve v páté sérii pokutových kopů Radim Matuš.

Po fotbalovém utkání se ve společenské místnosti hnojnického Sokola konala tradičně velmi oblíbená autogramiáda extraligových Ocelářů, pro které to byl samotný závěr letního přípravného období. Začátkem července budou čerpat dovolenou, do plného fyzického zatížení se znovu vrátí v pondělí 18.7., kdy zahájí tréninkové jednotky na ploše nově otevřené mini Werk arény.

TJ Sokol Hnojník: Vejvalka - Brzuchanski, Bauman, Kroužek, Klus - Eze, Walica, Kozel, Hlávka - Ganczarczyk, Jantoš. Náhradníci: Minář, Branný, Hrtoň.

HC Oceláři Třinec: Adamský - Franek, Havel, Jank, Doudera L. - Kovařčík O., Doudera M., Marosz, Dravecký - Matuš, Hrubec. Náhradníci: Adámek, Christov, Gadlina.

Vítězná penalta Radima Matuše. foto: Karel Moškoř

Závěrečné loučení rivalů. foto: Karel Moškoř

Památeční foto všech aktérů. foto: Martin Stebel