Fotbalový duel remízový, v penaltách šťastnější fanoušci

02.08.2016 · Martin Stebel
Letní prázdninové střetnutí, ve kterém se na fotbalovém pažitu v Bystřici setkají Oceláři a Fanklubáci, napsalo v úterý odpoledne už svou devátou kapitolu. Dosavadní bilance vyznívá lépe pro hokejové profesionály v poměru 6:3, ovšem druhý srpnový den se zrodil pozitivnější výsledek pro zástupce divácké obce.

Fanklub HCO - HC Oceláři Třinec 2:2 (0:2), na penalty 6:5

Branky: 34. Franiok, 58. Siegl, rozh. penalta Mikulka - 16. Dravecký, 23. Hrubec

Rozhodčí: Petr Machala

Diváků: 350

Hrací čas: 2 x 30 minut

V úvodních minutách byla iniciativa na kopačkách fandů, jenže platonický tlak neznamenal vážnější ohrožení branky, kterou střežil Martin Adamský. To Oceláři byli v zakončení efektivnější. V polovině první části si v pokutovém území na malém prostoru narazili míč po vzoru Barcelony Chmielewski, Hrabal a Dravecký. Posledně jmenovaný nezaváhal a poprvé umístil "kulatý nesmysl" do sítě 0:1. Polský útočník s číslem 8 byl i nadále velice aktivní, jeho pumelici z hranice vápna však brankář Fanklubu zlikvidoval. Hokejisté svůj náskok pojistili ještě před přestávkou. Do rychlého přečíslení se dostala dvojice Dravecký-Hrubec, gólman Ocelářů měl už poměrně snadnou práci, zívala před nim opuštěna svatyně, kterou jednoduše nešlo netrefit - 0:2.

Patrik Siegl a Aron Chmielewski.

Hned v prvních minutách druhé půle měli územní převahu domácí, čehož logický důsledkem byla kontaktní trefa. O tu se velkou měrou zasloužil sportovní manažer FK Fotbal Třinec Benjamin Vomáčka, jenž z pravé strany nacentroval a z hranice malého vápna se z voleje prosadil Michal Franiok - 1:2. V dalším průběhu jsme sledovali oboustranně kvalitní kopanou s množstvím příležitosti, jenže gólmani na obou stranách své týmy drželi nad vodou. Vyrovnání nastalo pouhé dvě minuty před závěrečným hvizdem. Řečeno slovy legendárního televizního komentátora Pavla Čapka - "potřebné penzum práce odvedl a nadýchaný bochánek poslal" do pokutového území Vomáčka, hlavičku Romana Vlčáka ještě spolehlivý Martin Adamský zlikvidoval, ale na dorážku Patrika Siegla už byl krátký - 2:2.

Slušná divácka návštěva.

O vítězích utkání tedy muselo rozhodnout až penaltové drama. Triumf Ocelářů mohl přisoudit v páté sérii videokouč Denis Havel, ovšem trefil pouze břevno. Sám tuto klíčovou situaci po utkání v nadsázce glosoval následovně: "Přál jsem si pochopitelně výhru Fanklubu, proto jsem záměrně nechtěl dát gól. Přece si to před sezonou nemůžeme rozhodit zrovna u fanoušků, kteří nás tak mohutně podporují." Definitivní rozuzlení tak přišlo až v osmé sérii, kdy se za Fanklub precizní střelou prosadil ostřílený rutinér Radim Mikulka.

Úterní akci jako tradičně orámoval bohatý doprovodný program. Přítomní si například mohli díky autosalónu Karireal vyzkoušet jízdu ve zbrusu nové Škodovce. Přestávkový program vyplnila soutěž o hodnotné ceny, nechybělo ani vystoupení třineckých roztleskávaček, dlouhé fronty se tvořily při autogramiádě. Ve společenském sálu bystřického stadionu se v samotném závěru konalo diskusní setkání fanoušků s viceprezidentem klubu Janem Czudkem, sportovním manažerem Pavlem Markem a s hlavním trenérem A-týmu Vladimírem Kýhosem.

Momentka z debatního mítinku zástupců HCO Třinec s fandy.

Autogramiáda. Vladko Dravecký junior, Peter Hamerlík, David Nosek.