Fanoušci tady byli vždycky skvělí, chválil Kundrátek atmosféru

12.02.2016 · Monika Návratová
Do WERK ARÉNY ve čtvrtek zavítal národní tým, který v rámci Euro Hockey Tour odehrál utkání s Ruskem. Velmi vyrovnaný zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější Češi a Sbornou nakonec porazili. V první obranné dvojici nastoupil i třinecký odchovanec TOMÁŠ KUNDRÁTEK.

Jak se vám po dlouhé době hrálo v Třinci?

„Moc jsem se na to těšil, byla tady skvělá atmosféra a moc jsem si to užil. Nová aréna je neskutečná. Ještě jsem tady nehrál, ani jsem ji neviděl a byl jsem překvapený, je tady opravdu skvělé zázemí.“

Jak byste zhodnotil dnešní utkání?

„Měli jsme tam šance a dost přesilovek, je škoda, že se nám nepodařily využít. Hlavní bylo, že jsme byli disciplinovaní. Mrzí nás to trestné střílení, ale to se stane. Jinak jsme to zvládli na jedničku a vyhráli jsme na nájezdy, takže spokojenost.“

Bylo těžké ubránit oslabení čtyři minuty před koncem za vyrovnaného stavu?

„Bylo to hodně důležité, snažili jsme se být celý zápas disciplinovaní a bohužel jsme potom udělali faul, ale zvládli jsme to. Furša (Dominik Furch) chytal skvěle a zdá se mi, že jsme je ani k ničemu nepustili.“

Co říkáte na dnešní atmosféru a fanoušky?

„Atmosféra byla neskutečná, fakt jsem se na to moc těšil. Fanoušci tady byli skvělí, už když jsem tady hrával a zdá se mi, že teď jsou ještě lepší. Měl jsem hrozně velkou radost, když na konci skandovali moje jméno a dojalo mě to.“

Dostáváte hodně prostoru, chodíte na oslabení i přesilovky, jak přijímáte tuto roli?

„Samozřejmě, jsem na to zvyklý z klubu a jsem za to moc vděčný. Snažím se hrát, jak nejlíp můžu, abych nezklamal. Měli jsme tam dobré šance v přesilovkách, škoda, že nám to tam nepadlo. Ale to je určitě ještě o sehrání, měli jsme za sebou jen dva tréninky a myslím si, že jsme udělali skvělou práci.“

Ve Slovanu se vám teď velmi daří, přenesla se ta herní pohoda i do národního týmu?

„Určitě se přenesla, je to o něčem jiném, když vám trenér věří. Když jsem hrál v Rize, tak už to bylo ke konci takové zajímavé, ale naštěstí mě uvolnili. Šel jsem do Slovanu, kde jsem dostal příležitost a chytil jsem ji za pačesy.“

Jste v kontaktu s třineckým vedením?

„Ano, pořád se spolu bavíme a jsme v kontaktu. Jsem odchovanec Třince, mám na něj krásné vzpomínky a ten vztah mezi námi je výborný. Když cokoliv potřebuju, můžu zavolat. V létě tady mám šanci trénovat, takže je to super.“

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno