Extraliga se znovu roztáčí – ve středu hrajeme s Energií

08.11.2016 · Michal Samiec
Extraliga stihla od svého zahájení bez delší přestávky 17 kol. Začátek listopadu tradičně patří turnaji národních týmů ve Finsku, kde se představili Oceláři Hrubec s Douderou. Kromě toho mezinárodní povinnosti plnili útočníci Dravecký s Chmielewskim nebo hráči mládežnických reprezentací. Po devíti dnech bez extraligového hokeje se Oceláři vracejí do boje, jedou na led Karlových Varů.

HC Energie Karlovy Vary

Karlovarská Energie byla před začátkem soutěže mnoha odborníky i hokejovou veřejností pasována do role jednoho z outsiderů extraligy. Ovšem i největší pesimisté asi očekávali lepší start do extraligového zápolení. Karlovarští první zápas vyhráli ve 4. kole, když doma porazili Olomouc, ale následovala dlouhá depresivní série. Po 11 zápasech měli Západočeši na svém kontě onu jedinou výhru s Hanáky. Od té doby svěřenci trenéra Jana Tlačila, který zná i prostředí třineckého klubu, protože pod Javorovým dokončil sezónu 2011-12, nasbírali dalších pět bodů. S celkovým výdělkem 10 bodů tak nejvzdálenější soupeř třineckých Ocelářů uzavírá tabulku.

Současný tým Karlových Varů je s třineckým spojen prostřednictvím dvou dalších jmen. Mladý forvard Radim Matuš by pravděpodobně osciloval na hraně základní sestavy slezského týmu, a tak ho vedení Ocelářů poslalo v létě na roční hostování do západočeských lázní. Třiadvacetiletý Matuš zatím herní pohodu jako celý tým nenašel. Nastoupil do 11 zápasů a připsal si jedinou asistenci, ale během posledního měsíce nenastoupil do jediného zápasu. Lépe se daří Denisi Kindlovi – útočníkovi, který za Oceláře odehrál na tři desítky zápasů a mimo jiné vstřelil poslední gól Třineckých v loňské sezóně. Kindl zatím vynechal jediný zápas Energie a připsal si pět bodů (3+2).

Poslední zápas Karlových Varů:
30. října: HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. J. Mikúš (Laš), 32. Holec (Eberle, Houdek), 39. Rác (Skladaný).

Sestava Karlových Varů v posledním zápase: Závorka – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Rýgl, Benák – T. Rachůnek, Kindl, Mikulík – Davídek, Skuhravý, V. Tomeček – Harkabus, Gríger, Flek – Mullane, Stloukal, Gorčík.

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí Oceláři si těsně před reprezentační přestávkou spravili chuť, když v důležitém zápase o pohodu během pauzy porazili pražskou Spartu. Vítězstvím 3:2, které se zrodilo díky produktivní druhé třetině, hráči zpod Javorového potvrdili pořekadlo, že dobré týmy neprohrávají třikrát v řadě, a zároveň získali aspoň třetí zápas z domácí série plně ve svůj prospěch.

Trenérský tým Kýhos – Mucha – Kopřiva v období bez zápasového zatížení nemohl v tréninku pracovat s několika reprezentanty. Ve Finsku se za český národní tým představila dvojice Šimon Hrubec – Milan Doudera, funkci slovenského kapitána na Německém poháru plnil Vladimír Dravecký. Kromě nich reprezentoval i Aron Chmielewski nebo mládežníci Lukáš Doudera s Lukášem Jaškem.

Oceláři vyhlížejí návraty do sestavy. Do týmu se vrací obránce Vladimír Roth, který dokonce musel oželet reprezentační výjezd. K tréninku se po zranění v dolní části těla vrací americký forvard Cory Kane, který hrál naposledy před měsícem. Po jednozápasové pauze už bude hrát i Lukáš Galvas, který musel stát z disciplinárních důvodů. Oceláři si kompletní obranu mohou pochvalovat, dle aktuální analýzy (vizte přiložený odkaz), kterou zveřejnil portál hokej.cz, čtyři ze šesti nejužitečnějších obránců soutěže jsou Oceláři. Jedná se o Linharta, Galvase, Rotha a Noska a hodnocena byla účast těchto hráčů na ledě při vstřelených a obdržených brankách v rovnovážném stavu hráčů.

A takto třinečtí Oceláři před úterním odjezdem do Karlových Varů trénovali: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, Nosek, Galvas, M. Doudera, Hrabal, Jank, L. Doudera – Martin Růžička, Marosz, Petružálek – Dravecký, Kreps, Rákos – Adamský, Polanský, Irgl – J. Sýkora, Špirko, Jašek.

Naposledy se Oceláři utkali doma s pražskou Spartou a ve šlágru kola tým vedený bývalým třineckým trenérem a nynějším reprezentačním asistentem Jiřím Kalousem porazili 3:2. Na Frýdecké se po úspěšném utkání do děkovačky s dětmi ve středovém kruhu zapojil celý tým, malí fanoušci Ocelářů tak odcházeli domů s umocněným zážitkem.

Poslední zápas Ocelářů:
30. října: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Marosz (Špirko, Hrabal), 26. Polanský (Adamský), 39. Petružálek (Marosz) – 14. Čajkovský (Vrána, Forman), 49. Pech (Kudrna, Kumstát).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Nosek, Jank, Hrabal, M. Doudera, Kania – Petružálek, Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Dravecký – Adamský, Polanský, Irgl – Jašek, Špirko, Sýkora.

Poslední vzájemný zápas

Třinečtí se s Karlovými Vary potkali na začátku základní části v nové Werk areně. V září se pod Javorovým konal relativně jednoznačný zápas – minimálně podle výsledku. Oceláři totiž vyhráli 7:0 – dvakrát se trefil Vladimír Dravecký, výborný zápas odehrál útočník jinak letos převážně partnerského klubu z Frýdku-Místku David Cienciala (1+1) a především Šimon Hrubec si musel několika fantastickými zákroky zasloužit své první čisté konto v sezóně!

18. září 2016: HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Kane (Nosek), 7. Linhart (Martin Růžička, Roth), 19. Dravecký (Rákos), 30. Dravecký (Kane), 48. Marosz (Cienciala), 51. Polanský (Galvas, Marosz), 53. Cienciala (Linhart, Marosz).

O zápase

Hrací den: 18. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: středa, 9. listopadu 2016, 17:20
Místo utkání: KV Arena, Karlovy Vary