Extraliga pokračuje, Oceláři jedou do Olomouce!

13.11.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
První reprezentační přestávka je minulostí, ke slovu se opět hlásí Tipsport extraliga. Jednadvacáté kolo je oficiálně na programu až ve středu, Oceláři si však svůj duel předehrají o den dříve. Hráči s drakem na hrudi zavítají do Olomouce, duel proti šestým Hanákům startuje v úterý v 18 hodin.

HC Olomouc

Olomoučtí zatím v letošní sezóně předvádějí výkony jako na houpačce. Výhry se střídají s prohrami, po dvaceti kolech mají Kohouti vyrovnanou bilanci deseti vítězství (z toho tři za 2 body) a deseti porážek (opět 3 po prodloužení či nájezdech). Družina trenéra Zdeňka Venery neměla dobrý vstup do ročníku, v posledních sedmi zápasech ale Hanáci dokázali pětkrát zvítězit. Cenné jsou především výhry 5:0 nad Plzní a 1:0 nad Hradcem Králové. Třicet získaných bodů řadí Olomouc na šestou příčku tabulky bod před sedmým Chomutovem.

Olomouc v posledním kole před reprezentační přestávkou zavítala do Zlína, na stadionu Luďka Čajky se Hanákům dařilo, domů si po výhře 3:1 odvezli všechny body. Nikdo z hráčů Mory ale nevyniká v kanadském bodování. Pouze dva hráči, jmenovitě Jan Knotek a Marek Laš, se dostali nad deseti bodovou hranici. Důvěru v brankovišti dostává Branislav Konrád, slovenský gólman naskočil do dvaceti duelů, jeho procentuální úspěšnost se pohybuje těsně pod hranicí devadesáti procent.

Vedení olomouckého celku v pondělí oznámilo rozvázání smlouvy s útočníkem Dávidem Bucem, který se rozhodl ukončit své působení na Hané. Buc se do Olomouce vrátil po roční pauze, ve dvanácti zápasech ale zaznamenal pouze tři asistence.

Poslední zápas Olomouce

5. listopadu 2017: Aukro Berani Zlín – HC Olomouc 1:3 (0:1, 1:0, 0:2).
Branky a nahrávky: 33. Fořt (Okál, O. Veselý) - 16. J. Knotek, 53. Burian (Herman), 58. Herman (Ondrušek, Houdek).
Sestava Olomouce v posledním zápase: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas, Staněk – Eberle, J. Knotek, Laš – Skladaný, Sundher, Burian – Ostřížek, Mráz, Strapáč – Buc, Herman, R. Vlach.

Z kabiny Ocelářů

Svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny absolvovali první reprezentační přestávku jako třetí tým extraligové tabulky. Hráči s drakem na hrudi mají tříbodový náskok na čtvrtý Hradec, za vedoucím duem Plzeň – Kometa zaostávají o pouhý jeden bodík. Oceláři měli pauzu o něco zkrácenou, v úterý 7. listopadu totiž absolvovali vítěznou odvetu osmifinále hokejové Ligy mistrů. Slezané v obou zápasech porazili Malmö 2:1 a postoupili tak mezi osmičku nejlepších týmů Evropy.

Oceláře v tomto týdnu čekají tři venkovní duely. Slezané nejprve zavítají na led Olomouce, v pátek pak hráče s drakem na hrudi čeká cesta do Zlína. Týden uzavřou nedělním soubojem v holešovické O2 aréně, kde se utkají se Spartou Praha. Trenérům se na pátečním tréninku hlásili uzdravení Peter Hamerlík, Erik Hrňa, Vladimír Roth a Jakub Petružálek. Ze zdravotních důvodů naopak chyběli Lukáš Krajíček s Martinem Růžičkou.

Poslední zápas Ocelářů

7. listopadu 2017 (CHL): HC Oceláři Třinec - Malmö Redhawks 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Marcinko T. (Linhart T., Irgl Z.), 60. Cienciala (M. Kovařčík) – 57. Bryggman (Händemark).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – M. Doudera, Krajíček (C), Musil, Adámek, Linhart, Jank, Bartko – Chmielewski, M. Kovařčík, Martin Růžička (A, TS) – Mikulík, Marcinko, Irgl – Adamský (A), Polanský, Dravecký – Svačina, Rákos, Cienciala – Raška.

Poslední vzájemný zápas

Utkání osmého kola dospělo ve třinecké Werk areně až do nájezdového rozstřelu. Oceláři se sice ujali vedení, ale v průběhu třetí třetiny se skóre překlopilo na stranu hostujícího týmu. Třinečtí sice vyrovnali a v prodloužení mohli rozhodnout, nájezdy však vyšly Olomouci parádně a hosté tak brali druhý bod.

29. září 2017: HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 3:4 sn. (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0).
Branky a nahrávky: 6. Roth (Dravecký, Svačina), 13. Roth (Linhart, Cienciala), 48. Martin Růžička (Marcinko, Roth) – 12. Eberle (J. Galvas, Laš), 24. Sundher (L. Galvas, J. Galvas), 47. Laš (Vyrůbalík, J. Knotek), rozhodující sam. nájezd Sundher.

Umístění v tabulce 3. 6.
Bilance v TELH 21 zápasů, 11-2-2-6, skóre 61:49, 39 bodů 20 zápasů, 7-3-3-7, skóre 47:52, 30 bodů
Bilance venku/doma 9 zápasů, 4-0-1-4, skóre 19:24, 13 bodů 11 zápasů, 5-0-2-4, skóre 27:22, 17 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 6 výher (1 v prodl.) – 4 prohry, skóre 25:22, 17 bodů 6 výher (1 v prodl.) – 4 prohry (1 v prodl.), skóre 25:20, 18 bodů
Aktuální série 1 výhra 2 výhry
Lídr bodování Martin Růžička 24 (11+13) Jan Knotek 13 (6+7)
Nejlepší střelec Martin Růžička 11 Vilém Burian 7
Nejlepší nahrávač Martin Růžička 13 Martin Vyrůbalík 10
Nejproduktivnější obránce Vladimír Roth 15 (4+11) Martin Vyrůbalík 10 (0+10)
Nejtrestanější hráč Tomáš Linhart 26 Petr Strapáč 45
Nejlepší v +/- Tomáš Linhart +7 David Ostřížek, Martin Vyrůbalík oba +4
Vítězné góly Martin Růžička, Tomáš Marcinko oba 3 Vilém Burian, David Škůrek oba 2
Góly v přesilovce Tomáš Marcinko 6 Jan Knotek, Vilém Burian, David Škůrek všichni 3
Martin Falter 1 z. – 0/1, úsp. 100,00 %, prům. 0,00 g/z, 0 SO
Hrál za soupeře Erik Hrňa, Marek Růžička Branislav Konrád, Lukáš Galvas, Tomáš Houdek, David Ostřížek, Jiří Řípa